Studentka z Prahy: Rodiče by mě zabili, ale na nájem si bohužel jinak nevydělám

Foto: Pixabay

Na Sylvii letos na vysokoškolských kolejích již nezbylo místo. Musela si proto najít v Praze podnájem. Ten ale přijde na 21 tisíc měsíčně. Způsob, jakým si Sylvie na nájem vydělává, teď volí stále více studentek.


Studenti pražských vysokých škol, kteří bydlí na kolejích, mají vyhráno. Nicméně ti, na které místo na koleji nezbylo, si musí hledat pronájmy. Ty jsou ale hodně drahé. Běžný nezařízený byt o velikosti 2+kk v širším centru Prahy stojí bez energií minimálně 15 tisíc korun a o mnoho levnější nejsou ani byty na perifériích, nebo na sídlištích. Utáhnout takový nájem je tak pro studenty finančně poměrně náročné. Některé studentky proto volí způsob přivýdělku, který jim sice přinese zajímavé finance, ale který většinou tají naprosto před každým. 

Za masáž dostanu dva tisíce korun, takže na nájem bytu si pohodlně vydělám. Před svým okolím to ale samozřejmě musím tajit. Doma by mě asi zabili
Sylvie K.; studentka 

Jednou z takových studentek je i Sylvie. Skutečnou identitu studentky Sylvie redakce zná, ale na její přání jsme změnili nejen jméno, ale i školu, kterou navštěvuje. Sylvie přijela do Prahy po absolvování gymnázia, protože byla přijata na vysokou školu. První rok bydlela na koleji, ten další se odstěhovala k příteli. Vztah ale nevydržel, a tak se musela Sylvie od přítele odstěhovat. Na koleji ale již místo nebylo, našla si proto pronájem v pražských Vršovicích. Ten ale přijde i s energiemi na téměř 21 tisíc korun. A to je na Sylvii hodně. Rozhodla se proto, že bude dělat erotické masáže. 

Přes léto jsem pracovala v jednom sportovním klubu jako sportovní masérka. Mám za sebou dva roky studia na medicíně a fyzioterapie mě velmi zajímá a baví“, říká Sylvie a pokračuje: „Jenže brigádně se tím moc vydělat nedá. Rozhodla jsem se proto zkusit erotické masáže“. Sylvie tvrdí, že si za erotickou masáž účtuje 2 tisíce korun a udělá jich tak 5 za týden. „Mohla bych si vydělat i víc, ale stydím se sama před sebou. Dělám jenom tolik masáží, kolik nutně potřebuji. Na kabelky si tak rozhodně nevydělávám“, říká smutně u kávy Sylvie. 

Podle Sylvie si podobným způsobem přivydělává i několik kolegyň studentek. „Některé šly ale s masážemi ještě dál, resp. pracují třeba v nějakém nočním klubu, ale to bych vážně nemohla“, přiznává Sylvie, která doufá, že se podaří najít nějakou brigádu, která by Sylvii s financováním bydlení pomohla. Zatím to ale prý kvůli časově náročnému studiu nejde. 

Jaký máte názor na podobné způsoby přivýdělku? Napište nám do diskuze.

Portál popularizující a vysvětlující svět kryptoměn, bezpečnosti, technologií a ekonomických témat. Investovat do Bitcoinu? Jak koupit Ethereum? Co to je Dark Web? Jak nastavit VPN? Jaké jsou nové technologie? Prostě vše, co chcete o technologickém světě vědět, ale báli jste se zeptat...


CryptoNews.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cryptonews.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.cryptonews.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Cryptonews.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.