Mezi českými řidiči se začíná šířit hláška „Jezdíš jako Ukrajinec“

Foto: Martin S.

Vozy s ukrajinskou značkou se nedají přehlédnout. Po českých silnicích jich jezdí již desítky tisíc. Někteří jezdí vzorně, jiní si však s předpisy hlavu moc nelámou. V případě nehody ale může nastat problém.


Podle českých řidičů se vozy s ukrajinským řidičem za volantem dají poznat velice snadno. „Buď je to auto automobilky, kterou tady vůbec neznáme, typicky nějaká čínská produkce, nebo je to auto, které by u nás kvůli svému technickému stavu vůbec nesmělo vyjet na silnici. No a potom jsou to auta, jejichž řidiči za neprůhlednými černými skly jezdí tak, jako kdyby neexistovala vůbec žádná pravidla“, říká taxikář Martin z Prahy, podle něhož se už mezi jeho kolegy ujala hláška „Jezdíš jako Ukrajinec“.

Zrovna včera jsem jel po Průmyslové ulici směrem do Štěrbohol, když mi tam najednou z nájezdu ze Sklářské ulice doslova vletěl „týpek“ v Passatu s ukrajinskou značkou. Musel jsem na to dupnout tak, že klientovi vzadu vypadl z ruky tablet, na kterém si něco psal. Ukrajinec ale ani nezpomalil a jako šílenec jel dál“, říká taxikář Martin a pokračuje: „Co si budeme povídat, pražští taxikáři nejezdí zrovna jako šprti z autoškoly, ale to co denně vidíme u některých řidičů z Ukrajiny, to je tedy někdy skutečně silná káva“.

Co ale dělat, když by k nehodě s vozidlem registrovaným na Ukrajině přeci jen došlo? Vzhledem k tomu, že v drtivé většině případů nemají ukrajinští řidiči sjednané zákonné pojištění, je vždy nutné volat policii. A to především v tom případě, kdy viníkem je právě druhý řidič. A to i v té situaci, kdy škoda bude nižší než 100 tisíc korun. Nikdy totiž nevíte, kde dotyčný aktuálně bydlí, zda má všechny doklady k vozidlu v pořádku, atd..

I když nemá ukrajinský řidič sjednané tzv. povinné ručení, škodu by za něj měla uhradit Česká kancelář pojistitelů. Důležité však bude, abyste měli skutečně veškeré podklady. Za nás tedy rozhodně doporučujeme volat v každém případě policii. I kdyby jen kvůli jazykovým problémům. Určitě také doporučujeme, abyste rozhodně nepodepisovali žádné dokumenty, jestliže přesně nerozumíte tomu, co je v nich uvedeno.

Máte nějakou vlastní zkušenost s ukrajinskými řidiči? Dobrou, nebo i špatnou. Napište nám do diskuze.

Portál popularizující a vysvětlující svět kryptoměn, bezpečnosti, technologií a ekonomických témat. Investovat do Bitcoinu? Jak koupit Ethereum? Co to je Dark Web? Jak nastavit VPN? Jaké jsou nové technologie? Prostě vše, co chcete o technologickém světě vědět, ale báli jste se zeptat...

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


CryptoNews.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cryptonews.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.cryptonews.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Cryptonews.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.