Levné recepty se teď budou hodit. Třeba na teplou večeři pro 4 osoby za 150 korun

Foto: Eliška Konečná

Velká část rodin se bude muset pravděpodobně v nadcházejícím období výrazně uskrovnit. Šetřit se bude nejen na energiích, ale také asi na jídle. Recepty na levné večeře se proto mohou hodit. Třeba ten na „dřevorubecké brambory“.


Prudké zvýšení cen energií pravděpodobně donutí mnohé rodiny k úsporným opatřením. Někdo bude méně topit, přestane používat sušičku na prádlo, bude více zvažovat, kdy a kam pojede autem, jiný zase začne přemýšlet nad levnějšími recepty na teplé večeře. Naše kolegyně do redakce jeden takový recept přinesla. A světe div se. Recept, který vypadá, jako by se narodil v nějaké šumavské vesnici, objevila během své návštěvy v Kanadě v dřevorubecké osadě Bella Coola, kde si jej údajně připravují místní dřevorubci na otevřeném ohni. Recept tedy pojmenovala jako „dřevorubecké brambory“ a o recepturu se s námi podělila.

Jde o snadnou recepturu a nákup surovin by vás neměl přijít na více než 150 korun. Potřebovat totiž budete pouze 1,5 kg brambor, 1 velkou cibuli, 5 stroužků česneku, kelímek smetany na šlehání, 20dkg sýru na strouhání, sůl a pepř. Nakoupeno máme, můžeme tedy do kuchyně.

Oloupané brambory nakrájejte na tenké plátky cca 3 milimetry silné a nechte je oschnout. Mezitím hodně nahrubo nakrájejte větší cibuli a dejte ji do hluboké pánve zpěnit. Po chvíli přidejte na kostičky nakrájenou slaninu a opékejte. Jakmile cibule dostane zlatavou barvu, přidejte plátky brambor, osolte, opepřete a opékejte. Pánev ale musíte často prohazovat. Je totiž nutné, aby se jednotlivé plátky brambor neslepily. Proto by měly být co nejvíce vysušené. Zatímco opékáte brambory, zapněte troubu na 180 stupňů a do kelímku se smetanou rozmačkejte stroužky česneku.

Jakmile budou mít brambory zlatavou barvu, nalijte na ně pomalu smetanu s rozmačkaným česnekem a pánev vložte do vyhřáté trouby. Asi po deseti minutách pánev vyndejte a na povrch brambor nasypte nastrouhaný sýr. Zapněte vrchní gril, nebo alespoň horkovzdušný režim trouby, a ještě na cca 5 minut vložte pánev zpátky do trouby.

Jakmile sýr vytvoří na povrchu brambor zlatou krustu, máte hotovo. Pánev dejte doprostřed stolu a každý si sám nabere na talíř. Až budete stejný recept dělat podruhé, může trochu experimentovat. Přidejte třeba chilli papričku, sýr na strouhání nahraďte čedarem, zkuste přidat oregano, atd… Variant je spousta.

Máte nějaký zajímavý recept na levnou a teplou večeři? Napište nám do diskuze

Portál popularizující a vysvětlující svět kryptoměn, bezpečnosti, technologií a ekonomických témat. Investovat do Bitcoinu? Jak koupit Ethereum? Co to je Dark Web? Jak nastavit VPN? Jaké jsou nové technologie? Prostě vše, co chcete o technologickém světě vědět, ale báli jste se zeptat...

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


CryptoNews.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cryptonews.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.cryptonews.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Cryptonews.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.