Krypto jako netradiční dárek k Vánocům. Za 500 korun možná stvoříte nového milionáře

Foto: Daniel kadlec

Nechcete příliš utrácet, ale přesto byste rádi dali někomu pod stromeček netradiční dárek? Zkuste kryptoměnu. Třeba se z obdarovaného stane za nějaký čas milionář.


Je to samozřejmě risk, ale znáte to. Kdo nehraje, nevyhraje. Nákup kryptoměny s sebou pochopitelně nese velkou pravděpodobnost, že investované prostředky „vyletí komínem“, takže tento článek berte jako osobní názor jeho autora, nikoliv jako doporučení k investování. Zlaté pravidlo při nákupu kryptoměn totiž říká, že byste měli nakoupit jen za tolik, kolik si můžete dovolit ztratit. Ztráta pětistovky se dá jistě přežít, na druhou stranu, bankovky na zemi neleží. Pečlivě proto zvažte, jestli je taková investice zrovna pro vás.

Jestli jste se i přes výše uvedené rozhodli trochu riskovat a investovat do kryptoměny, bude v první fázi velice důležité, do jaké měny investovat. Dá se říci, že v podstatě existují dva směry. Tím prvním směrem jsou známé kryptoměny typu Bitcoin, Ethereum, nebo třeba Cardano. Tyto měny patří aktuálně mezi největší a nejznámější kryptoměny a z pohledu dlouhodobé investice jsou proto asi nejvhodnější.

Potom jsou tady tzv. „altcoins“, které velmi často nejsou z technologického pohledu ničím inovativním, přesto mají některé z nich velmi zajímavé a žádané vlastnosti. Například naprostou anonymitu při jejich používání. Typickým příkladem takového altcoinu je například Monero. Ale pozor, jestliže je riziko znehodnocení investice u „klasických“ kryptoměn vysoké, u altcoinů je obrovské. Je to tak investice spíše pro zkušenější spekulanty, kteří se v kryptoměnách již trochu vyznají.

A kde kryptoměny koupit? Jestliže chcete koupit kryptoměnu pouze jednorázově a nehodláte s ní nijak obchodovat, bude asi nejjednodušší cestou nákup kryptoměny v nějakém Bitcoinmatu, což je vlastně takový bankomat na kryptoměnu. Najdete je například ve velkých nákupních centrech. Bitcoinmat je napojen na kryptoměnovou burzu, stačí pouze odsouhlasit smluvní podmínky a vložit peníze. Někde lze použít i platební kartu.

Zajímala by vás kryptoměna jako netradiční dárek pod stromeček? Chtěli byste nějaké krypto pod stromeček dostat? Nebo naopak uvažujete nad tím, že kryptem někoho obdarujete? Napište nám do diskuze.

Portál popularizující a vysvětlující svět kryptoměn, bezpečnosti, technologií a ekonomických témat. Investovat do Bitcoinu? Jak koupit Ethereum? Co to je Dark Web? Jak nastavit VPN? Jaké jsou nové technologie? Prostě vše, co chcete o technologickém světě vědět, ale báli jste se zeptat...

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


CryptoNews.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cryptonews.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.cryptonews.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Cryptonews.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.