Komentář: V případě napnutého rozpočtu se vyplatí kupovat spotřebiče z druhé ruky, nebo z výstav


Uspořit při nákupu pračky, myčky, lednice, nebo třeba televize, lze úplně stejně jako při nákupu auta. Koupit si použité zboží. Nikoliv nepotřebné staré kusy, ale například zboží z různých výstav, nebo předváděcí kusy.


Podle Asociace autobazarů si ročně téměř 600 tisíc obyvatel Česka koupí ojeté auto. Nových aut se ale prodá „jen“ necelých 200 tisíc. Důvod je však jasný. Finanční úspora. Koupit si například nový model Škoda Octavia, nebo půl roku starý předváděcí model se slevou třeba i 100 tisíc korun? Volba bývá většinou jasná. Předváděcí vozy, novinářská auta, nebo auta z různých výstav se prodávají většinou s výraznou slevou. Ta reflektuje nejen stáří vozu a najeté kilometry, ale také třeba to, že auto má neobvyklou barvu, nebo výbavu, takže za vyšší cenu by se prodávalo špatně. Úplně stejně se dá uspořit například při nákupu pračky, televize, nebo lednice.

Prodejci musí zboží vystavovat, předvádět zákazníkům a také se jim vrací zboží v zákonné 14 denní lhůtě, kdy zákazník nakoupil přes internet. Na takové zboží potom prodejce dává slevu. Někdy jde o pár korun, ale někdy se jedná i o tisíce. Na jednom z největších českých eshopů jsme například našli televizi Samsung zlevněnou o 4 tisíce korun. Důvodem slevy bylo to, že televize byla rozbalena a vrácena ve 14 denní lhůtě zákazníkem. Na televizi prodejce pochopitelně poskytl standardní plnou záruku. Proč tedy neušetřit 4 tisíce korun.

Ale pozor! Někdy lze narazit na extrémně výhodné nabídky i na různých inzertních serverech. Při nákupu takového zboží je potřeba mít se na pozoru a trvat na předložení dokladu o nákupu. Může totiž jít o zboží z nějaké trestné činnosti, nebo například o zboží exekučně zabavené. V takovém případě byste však o „levně“ koupenou televizi, nebo třeba pračku, samozřejmě přišli bez náhrady.

A u jakého zboží se vyplatí hledat předváděcí, nebo rozbalené kusy? Vlastně asi u veškerého spotřebního zboží, které vyhovuje vašim požadavkům a finančnímu rozpočtu. Typicky to může být právě zmíněná televize, ale také třeba pračka, myčka, sušička. Na chalupu se potom může hodit třeba starší přímotop, obyčejnější počítač pro prohlížení internetu a mailovou komunikaci, nebo třeba motorová pila a sekačka na trávu. Ale stejně jako u ojetých aut, i tady platí pravidlo „důvěřuj, ale prověřuj“.

Koupili byste si použité zboží? Co konkrétně a proč? Napište nám do diskuze.

Zdroj: Daniel Kadlec (vlastní zjištění autora); Asociace autobazarů

Portál popularizující a vysvětlující svět kryptoměn, bezpečnosti, technologií a ekonomických témat. Investovat do Bitcoinu? Jak koupit Ethereum? Co to je Dark Web? Jak nastavit VPN? Jaké jsou nové technologie? Prostě vše, co chcete o technologickém světě vědět, ale báli jste se zeptat...

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


CryptoNews.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cryptonews.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.cryptonews.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Cryptonews.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.