Češi začínají při stavbě vlastního domu výrazně šetřit. „Úspora“ však někdy může přijít pěkně draho

Foto: Benincà

Dramatický růst cen stavebního materiálu a dopravy nutí mnohé stavebníky šetřit, kde se dá. Někdy ale taková „úspora“ může přijít pěkně draho. Časté to bývá například u vjezdových, nebo garážových vrat.


Vybrat ten správný pohon pro vjezdovou bránu není vůbec snadná disciplína. Většina zákazníků v současné době pochopitelně hledá co nejlevnější řešení. Často se ale stane, že nakonec zaplatí více, než kdyby vybírali i podle dalších parametrů. Ovšem ani nejdražší varianta nemusí být vždy pro konkrétní potřeby to nejlepší řešení. Jak tedy správně vybrat a zároveň nepřeplatit?

Na trhu je mnoho výrobků a pro zákazníka je tak často obtížné vyznat se ve všech jejich technických parametrech. 
Marek Turčín; Produktový specialista Benincà

Levné pohony pro brány

Ty nejlevnější pohony se pořizují především pro situace, kdy se brána nepoužívá příliš často. Typicky to může být například víkendová chata, nebo chalupa, kdy se počítá maximálně s několika desítkami otevíracích cyklů měsíčně. U takových řešení je ale potřeba počítat s vyšší hlučností a nízkou rychlostí provozu. Potíže mohou nastat i při samotné montáži. Nízká cena s sebou totiž velmi často přináší také nízkou kvalitu provedení a tedy i vyšší poruchovost. Jestliže hledáte pohony pro občasné používání, může se vám levné řešení vyplatit. Jestliže však budete pohon používat denně, rozhodně volte vyšší kvalitu.

Dražší pohony bran pro každodenní použití

Dražší pohon rozhodně neznamená drahý. Kvalitní pohony totiž pořídíte již od ceny 10 tisíc korun. Takový pohon již zaručí bezchybný provoz a rychlé otevírání brány. Navíc se takový pohon mnohem jednodušeji instaluje. U dražších modelů lze očekávat i další komfortní a bezpečnostní funkce. Jde především o možnost nouzového otevření brány a ovládaní pohonu prostřednictvím aplikace v chytrém telefonu. Důležitá je také ochrana proti poškození, nebo například funkce pozvolného startu. Takové funkce výrazně zvyšují komfort používání, což oceníte třeba ve chvíli, kdy by pomalé otevírání vrat mohlo způsobit dopravní komplikace.

Při výběru pohonu pro vaše vrata a brány se proto raději vždy obraťte na specialisty, kteří pečlivě posoudí vaše potřeby a připraví vám nabídku tzv. na míru.

Portál popularizující a vysvětlující svět kryptoměn, bezpečnosti, technologií a ekonomických témat. Investovat do Bitcoinu? Jak koupit Ethereum? Co to je Dark Web? Jak nastavit VPN? Jaké jsou nové technologie? Prostě vše, co chcete o technologickém světě vědět, ale báli jste se zeptat...

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


CryptoNews.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cryptonews.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.cryptonews.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Cryptonews.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.