Apple zavádí režim uzamčení na ochranu uživatelů před spywarem

Foto: pixabay

Režim uzamčení – Lockdown Mode – se objeví letos na podzim v systémech iOS 16, iPadOS 16 a macOS Ventura


Apple uvedl, že jde o extrémní a volitelnou ochranu pro velmi malý počet uživatelů, kteří čelí vážným a cíleným hrozbám pro svou digitální bezpečnost. "Režim Lockdown Mode je průlomová funkce, která odráží náš neochvějný závazek chránit uživatele i před těmi nejvzácnějšími a nejsofistikovanějšími útoky," řekl Ivan Krstić, vedoucí oddělení bezpečnostního inženýrství a architektury společnosti Apple. Režim Lockdown Mode je navržen tak, aby chránil před sofistikovanými digitálními hrozbami, jako jsou hrozby od skupiny NSO a dalších soukromých společností vyvíjejících státem sponzorovaný spyware. Tento režim však omezí následující funkce, čímž se zmenší možnost pro útoky.

 

1. Zprávy: Většina typů příloh zpráv kromě obrázků bude blokována. Některé funkce, například náhledy odkazů, budou zakázány.

2. Služby společnosti Apple: Příchozí pozvánky a žádosti o služby, včetně hovorů FaceTime, budou blokovány, pokud uživatel předtím nezaslal iniciátorovi hovor nebo žádost.

3. Procházení webu: Některé složité webové technologie, jako je například kompilace JavaScriptu just-in-time (JIT), budou zakázány, pokud uživatel nevyloučí důvěryhodný web z režimu uzamčení.

4. Kabelové spojení s počítačem nebo příslušenstvím jsou při uzamčení iPhonu blokována.

5. Konfigurační profily nelze nainstalovat a zařízení se nebude moct zaregistrovat do správy mobilních zařízení (MDM), pokud je zapnutý Režim uzamčení.

 

Společnost Apple také zřídila novou kategorii v rámci svého programu odměn za chyby, aby odměnila výzkumníky v oblasti zabezpečení, kteří zjistí, jak režim Lockdown Mode obejít.

"Odměny za kvalifikovaná zjištění v režimu Lockdown Mode se zdvojnásobují, a to až do maximální výše 2 000 000 dolarů – což je nejvyšší maximální odměna v oboru," uvedla společnost. Zřídila také grant ve výši 10 milionů dolarů na podporu organizací, které vyšetřují, odhalují a zabraňují vysoce cíleným kybernetickým útokům, včetně těch, které vytvářejí soukromé společnosti vyvíjející státem sponzorovaný spyware.

 

Portál popularizující a vysvětlující svět kryptoměn, bezpečnosti, technologií a ekonomických témat. Investovat do Bitcoinu? Jak koupit Ethereum? Co to je Dark Web? Jak nastavit VPN? Jaké jsou nové technologie? Prostě vše, co chcete o technologickém světě vědět, ale báli jste se zeptat...


CryptoNews.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cryptonews.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.cryptonews.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Cryptonews.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.