Zabalil to Babiš, nebo je to pokus o závěrečný „gamechanger“?

Foto: Pixabay

Prezidentský kandidát Andrej Babiš oznámil, že se až do konce kampaně nebude účastnit žádné kontaktní kampaně. Důvodem mají být údajné výhrůžky, které směřují právě na Andreje Babiše.


Následující text je názorovým komentářem redakce internetového magazínu CryptoNews.cz

Zatímco po údajném obdržení dopisu s nábojnicí, odeslaném z Brna, jehož adresátem měla být paní Babišová, vyrazil Andrej Babiš i se svojí manželkou na mítink s občany právě do této moravské metropole, po dalších údajných dopisech, adresovaných přímo Babišovi, napsal Andrej Babiš na svůj Twitter, že až do konce kampaně ruší, z obavy o život, veškeré kontaktní kampaně. O život své ženy se nebál a o svůj ano, nebo je za zrušením všech mítinků spíše ještě něco jiného? 

Podle nás je vše možná trochu jinak. Andrej Babiš totiž už možná tuší, že v prezidentské volbě nevyhraje. Ostatně například sázková kancelář Tipsport vypsala na vítězství Babiše kurz 9,00, zatímco na Petra Pavla je vypsaný kurz 1,05. Situaci tak Babiš možná vyhodnotil tak, že už je potřeba připravit si půdu a argumenty, aby svůj případný neúspěch v prezidentských volbách vysvětlil. 

Na sobotní tiskovce tak lze podle nás, tedy v případě, že Andrej Babiš skutečně neuspěje, očekávat fňukání o „pětikoalici“, o tom, že média se spikla a také o tom, že důvodem prohry jsou údajné anonymní útoky na rodinu Andreje Babiše, kvůli kterým se nemohl účastnit závěrečné fáze kampaně. Prostě klasické "flus, flus..."

Podobná argumentace bude ale také pravděpodobně dobrým odrazovým můstkem k premiérské kampani, nad kterou Andrej Babiš jistě uvažuje. Ostatně v jiném rozhovoru řekl, že v dalších volbách hnutí ANO vyhraje. Možná jde tedy o závěrečný pokus o jakýsi „gamechanger“, který by měl zahájit Babišovu kampaň do parlamentních voleb. Nasvědčuje tomu i skutečnost, že na dotazy ohledně toho, co by jako prezident dělal, uvádí kroky, které přísluší spíše vládě, resp. premiérovi, než prezidentovi. Může prezident snížit cenu elektrické energie? Může prezident snížit inflaci? Může prezident odvolat, resp. „zastavit“ vládu? 

Ať už je důvodem neúčasti Babiše na předvolebních mítincích jakákoliv, jedno je jisté. Ten, kdo rozdělil republiku na dva tábory je právě tento člověk. Ani předlistopadoví komunisté, nebo republikánský kandidát na prezidenta Miroslav Sládek, neklesli v rámci debat na takové dno, na které seslal tyto debaty Andrej Babiš. A kdo pamatuje Miroslava Sládka, jistě uzná, že to je od Babiše opravdu husarský kousek. 

Co je podle vás důvodem zrušení kontaktní kampaně ze strany Andreje Babiše?

Zdroj: Pavel Foltýn; ČTK; Novinky.cz

Portál popularizující a vysvětlující svět kryptoměn, bezpečnosti, technologií a ekonomických témat. Investovat do Bitcoinu? Jak koupit Ethereum? Co to je Dark Web? Jak nastavit VPN? Jaké jsou nové technologie? Prostě vše, co chcete o technologickém světě vědět, ale báli jste se zeptat...

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


CryptoNews.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cryptonews.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.cryptonews.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Cryptonews.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.