Více než třetina hráčů chce používat kryptoměny v metaverzu

Foto: Florian Olivo/Unsplash

Podle společnosti Globant má 34 % hráčů zájem o provádění kryptoměnových transakcí v Metaverzu, zatímco 16 % si v minulosti zakoupilo NFT.


Navzdory odporu hlasité části herní komunity nový průzkum odhalil, že třetina hráčů projevila zájem o používání kryptoměnových transakcí v Metaverzu. A více hráčů také věří, že Metaverz bude mít na hraní pozitivní dopad. Průzkum zveřejnil vývojář institucionálního softwaru Globant. Provedla ho společnost YouGov a minulý měsíc se dotazovala 1 000 dospělých hráčů počítačových, konzolových a/nebo mobilních her, přičemž 34 % respondentů projevilo zájem o provádění kryptoměnových transakcí v Metaverzu. Koncept "play-to-earn" (P2E) v Metaverzu je hráči také poměrně dobře přijímán, přičemž 40 % respondentů uvedlo, že "mají zájem o provádění kombinace obou aspektů 'hraní' a 'vydělávání' v Metaverzu". Zatímco 11 % uvedlo, že je zajímá spíše vydělávání, 49 % uvedlo, že je zajímá pouze hraní. Více než polovina (53 %) respondentů také uvedla, že by ve virtuálních herních světech rádi pracovali, pokud by si za svou práci mohli vydělat digitální měnu. Pokud jde o NFT, 16 % hráčů uvedlo, že si v minulosti alespoň jeden z nich zakoupili. Nebylo však jasné, zda se jednalo o NFT související s hrami.

Pozoruhodné však je, že navzdory tomu, že 40 % respondentů spojuje blockchainovou technologii s Metaverzem, se na seznam nejuznávanějších značek Metaverza dostala pouze jedna platforma založená na blockchainu. Nejuznávanější je Meta se 73 %, následují tvůrci Fortnite Epic Games s 27 %, Roblox s 21 %, The Sandbox založený na Ethereu s 15 % a vývojáři Pokemon Go Niantic s 10 %. Někteří zarytí hráči již mnohokrát vyjádřili nechuť ke kryptoměnám a NFT, často v reakci na oznámení velkých společností a značek o jejich integraci do svých produktových řad. Kritizují dopad této technologie na životní prostředí a naznačují, že negativně ovlivňuje herní zážitek, ale hlavním důvodem se zdá být přesvědčení, že společnosti pouze usilují o získání peněz v podobném duchu jako kontroverzní mikrotransakce ve hrách.

Nedávno během brazilského Mezinárodního herního festivalu zaútočil na NFT herní vývojář Mark Venturelli v prezentaci nazvané "Proč jsou NFT noční můrou". Venturelli tvrdil, že zavedení spekulativní ekonomické činnosti prostřednictvím NFT nakonec zničí zážitek lidem, kteří chtějí hrát hry jen pro zábavu, protože je ovládnou "organizované skupiny", které budou usilovat o zisk ve velkém měřítku.

 

Portál popularizující a vysvětlující svět kryptoměn, bezpečnosti, technologií a ekonomických témat. Investovat do Bitcoinu? Jak koupit Ethereum? Co to je Dark Web? Jak nastavit VPN? Jaké jsou nové technologie? Prostě vše, co chcete o technologickém světě vědět, ale báli jste se zeptat...

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


CryptoNews.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cryptonews.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.cryptonews.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Cryptonews.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.