V Premier League se objevila další krypto platforma

Foto: pixabay

Chelsea FC se stává druhým klubem v anglické první lize, který má jako jednoho z hlavních sponzorů platformu pro kryptoměny.


Obhájce titulu Evropské Ligy mistrů, fotbalový tým Chelsea FC, podepsal s kryptoměnovou investiční platformou WhaleFin sponzorskou smlouvu za 20 milionů liber ročně. Chelsea, která v současné době prochází převodem vlastnictví, čelila v této sezóně značným finančním problémům po sankcích vůči jejímu ruskému majiteli Romanu Abramovičovi. Vláda Spojeného království uvalila na miliardáře sankce kvůli jeho úzkým vazbám na ruskou vládu. Abramovičova aktiva ve Spojeném království – včetně Chelsea, kterou plánoval prodat – byla zmrazena kvůli sankcím. Sankce také vedly k tomu, že sponzoři Chelsea, jako jsou Three, Zapp, Parimatch a Hyundai, přerušili veškeré své vztahy s klubem. Podle dostupných informací převezme klub americký miliardář Todd Boehly za 2,7 miliardy liber. Dohoda, jejíž dokončení se očekává tento měsíc, však čeká na schválení vládou a Premier League. Zprávy však potvrdily, že tomuto převzetí předchází tato sponzorská smlouva. Předpokládá se, že dohoda byla podepsána už v lednu, kdy byl ve vedení ještě Abramovič.

WhaleFin je kryptoměnová platforma vlastněná singapurskou Amber Group. Díky dohodě se Chelsea FC stává druhým klubem v anglické první lize, který má jako jednoho z hlavních sponzorů platformu pro kryptoměny. V únoru podepsal Manchester United smlouvu s blockchainovou sítí Tezos za 20 milionů liber ročně. Na základě dohody se na trénincích fotbalového klubu objevilo logo Tezos. Kromě toho je do kryptoměn tak či onak zapojeno několik dalších klubů v Premier League, včetně některých z nejlepších klubů v lize, jako je Manchester City a Arsenal. Nejméně 17 z 20 týmů v lize má nějaké partnerství se společnostmi, které se zabývají kryptoměnami. Mezitím se objevují zvěsti, že anglický tým Liverpool jedná o sponzorské smlouvě v hodnotě 70 milionů liber ročně, přičemž jednou ze zainteresovaných stran je také krypto společnost.

Portál popularizující a vysvětlující svět kryptoměn, bezpečnosti, technologií a ekonomických témat. Investovat do Bitcoinu? Jak koupit Ethereum? Co to je Dark Web? Jak nastavit VPN? Jaké jsou nové technologie? Prostě vše, co chcete o technologickém světě vědět, ale báli jste se zeptat...


CryptoNews.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cryptonews.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.cryptonews.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Cryptonews.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.