USA uvalily sankce na společnost zabývající se těžbou kryptoměn — pochází z Ruska

Foto: pixabay

BitRiver, společnost zabývající se těžbou kryptoměn, byla sankcionována Úřadem pro kontrolu zahraničních aktivit spolu s jejími dceřinými společnostmi a ruskou bankou.


Americká vláda uvalila sankce na první společnost zabývající se těžbou kryptoměn, která shodou okolností pochází Ruska. Stalo se tak den poté, co Mezinárodní měnový fond varoval, že Rusko by se mohlo potenciálně vyhnout ekonomickým sankcím těžbou kryptoměn. Podle prohlášení byla do sankcí zahrnuta také ruská komerční banka Transkapitalbank a deset dceřiných společností BitRiver a její švýcarské holdingové společnosti za údajné „vlastnění nebo ovládání Ruskou federací“. Ministerstvo financí chce zabránit Rusku a jeho spojencům v obcházení ekonomických sankcí prostřednictvím těžby bitcoinů. V tiskové zprávě OFAC uvádí, že Rusko má významné „komparativní výhody“, pokud jde o těžbu kryptoměn. A prohlášení pokračuje:

„Rusko má komparativní výhodu v těžbě kryptoměn díky energetickým zdrojům a chladnému klimatu. Těžební společnosti se však spoléhají na dovážené počítačové vybavení a platby prostřednictvím fiat měn, což je činí zranitelné vůči sankcím.“

Jinými slovy, navzdory apelu Ruska se většina krypto těžařských společností spoléhá na dovážené technologické vybavení při zakládání těžařských farem, takže tyto typy společností by se mohly stát dalším cílem v USA. Brian E. Nelson, americký náměstek ministra pro terorismus a finanční zpravodajství, řekl, že ministerstvo financí může a „půjde“ po každé osobě nebo společnosti, která Rusku pomůže vyhnout se sankcím.

V předchozím článku jsme zmínili, že Rusko nebude moct využít své kryptoměny k účinnému obcházení sankcí. Nicméně těžba je jiná věc. Těžbu kryptoměn by totiž mohla ruská vláda využít k tomu, aby se vyhnula některým ekonomickým sankcím, využila by chladného počasí v zemi a obrovského množství energie, které má k dispozici. Podle zprávy Bloomberg vlastní kryptoměnu více než 17 milionů Rusů s aktivy v hodnotě téměř 16,5 bilionu rublů (214 miliard dolarů). Toto číslo představuje asi 12 % celkové kapitalizace kryptoměn, což znamená, že velká část ruských občanů o kryptoměnách ví. To je důvod, proč USA přímo útočí na ruské těžařské společnosti.

Jak řekl ruský prezident Vladimir Putin, regulace kryptoměn „je v centru jeho pozornosti“, takže možná lze těžbu považovat za eso v rukávu, jak se vyhnout ekonomickým sankcím.

Portál popularizující a vysvětlující svět kryptoměn, bezpečnosti, technologií a ekonomických témat. Investovat do Bitcoinu? Jak koupit Ethereum? Co to je Dark Web? Jak nastavit VPN? Jaké jsou nové technologie? Prostě vše, co chcete o technologickém světě vědět, ale báli jste se zeptat...


CryptoNews.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cryptonews.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.cryptonews.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Cryptonews.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.