Tesla se zbavuje svých bitcoinů

Foto: unsplash

Společnost Tesla, která se loni postarala o rozruch, když odhalila významnou investici do bitcoinu, nyní tuto kryptoměnu prodává.


Firma vyrábějící elektromobily se zbavila 75 % svých bitcoinů, které měly na konci roku 2021 hodnotu přibližně 2 miliardy dolarů. Prodává je v době, kdy hodnota této kryptoměny prudce klesla a letos se propadla o více než 50 %. Šéf společnosti Tesla Elon Musk patří mezi nejvýznamnější zastánce kryptoměn a jeho výroky na sociálních sítích často vyvolávají velkou obchodní aktivitu. Investice společnosti Tesla ve výši 1,5 miliardy dolarů do bitcoinu, která byla zveřejněna v únoru 2021, vyvolala prudký nárůst poptávky. Cena díky tomuto prohlášení loni prudce vzrostla a v listopadu dosáhla téměř 70 000 dolarů, než se propadla. Společnost následně přestala přijímat bitcoiny jako platidlo za své automobily s odkazem na obavy z dopadu energeticky náročné těžby bitcoinu na klima.

Další Muskův porušený slib?

V loňském roce Elon Musk na Twitteru nastínil postoj společnosti Tesla k bitcoinu. "Tesla nebude prodávat žádný bitcoin". Znělo to naprosto jasně. Přesto je z úst nejbohatšího člověka na světě třeba brát prohlášení s velkou rezervou. Nyní víme, že rok po tomto tweetu Tesla prodala většinu svých bitcoinů. Je vám to povědomé? Ať už se jedná o slibování technologie autopilota nebo nákup společností působících v oblasti sociálních médií, ne vždy se prohlášení Elona Muska vyplní, což však jeho podnikatelské kariéře až dosud nijak neublížilo. Tento krok je tak další špatnou zprávou pro bitcoin a obecně pro kryptoměny. Musk je totiž velkým zastáncem kryptoměn a pomáhal s rozmachem měn, jako je bitcoin a Dogecoin.

Tesla se o prodej bitcoinů podělila v rámci své pravidelné čtvrtletní aktualizace. Uvedla, že bitcoin byl jedním z faktorů, které poškodily její ziskovost. Společnost však vykázala za tři měsíce do konce června vyšší než očekávaný zisk, protože zvýšení cen jejích nejprodávanějších vozů pomohlo kompenzovat problémy, včetně výluk v Číně. Zároveň slíbila "rekordní druhé pololetí". Tesla uvedla, že výroba v její továrně v Číně vzrostla na měsíční rekord, protože byla zrušena omezení, která země nařídila v souvislosti s onemocněním Covid-19. Musk rovněž uvedl, že výroba se zvýšila v novějších továrnách společnosti v Německu a USA.

Portál popularizující a vysvětlující svět kryptoměn, bezpečnosti, technologií a ekonomických témat. Investovat do Bitcoinu? Jak koupit Ethereum? Co to je Dark Web? Jak nastavit VPN? Jaké jsou nové technologie? Prostě vše, co chcete o technologickém světě vědět, ale báli jste se zeptat...

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


CryptoNews.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cryptonews.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.cryptonews.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Cryptonews.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.