Sázka Salvadoru nevyšla a bitcoin má negativní důsledky pro státní finance

Foto: pixabay

Přijetí bitcoinu jako zákonného platidla mělo pro vládu v Salvadoru některé negativní důsledky, což pravděpodobně omezí jeho atraktivitu pro další země, uvádí ve své nové zprávě agentura Moody's Investors Service.


V loňském roce přijala salvadorská vláda bitcoin jako druhou formu zákonného platidla a umožnila provádět platby buď v této kryptoměně, nebo v amerických dolarech. Moody's uvedla, že tento krok byl navržen jako součást širšího úsilí učinit ze Salvadoru globální centrum pro kryptoměny obecně, a konkrétně pro Bitcoin. Tato politika však měla také negativní důsledky pro úvěrový profil země, uvedla agentura.

"Odhadujeme, že celkově vláda vynaložila na zavedení bitcoinu přibližně 375 milionů USD, včetně zhruba 106 milionů USD ze zdrojů státní pokladny na nákup bitcoinu, které vyústily v nerealizované ztráty ve výši přibližně 57 milionů USD – což dále omezuje likviditu státu," uvedla agentura Moody's. Poznamenala, že tato politika také negativně ovlivnila přístup vlády k financování, protože přijetí kryptoměny v zemi zkomplikovalo již tak napjaté vztahy s Mezinárodním měnovým fondem (MMF) - a země se tak musela spoléhat na finanční podporu jiných regionálních, multilaterálních institucí. "Očekáváme, že vláda by měla být schopna zajistit dostatečné financování pro nadcházející splatnost v roce 2023, přičemž naše největší obavy se zaměřují na ochotu platit," uvedla agentura Moody's." Bez podpory velkých mezinárodních multilaterálních rozvojových bank však bude mít vláda problémy se splácením již v roce 2025." Agentura Moody's dále uvedla, že pravděpodobnost, že ostatní země budou následovat příkladu Salvadoru, je velmi nízká.

Portál popularizující a vysvětlující svět kryptoměn, bezpečnosti, technologií a ekonomických témat. Investovat do Bitcoinu? Jak koupit Ethereum? Co to je Dark Web? Jak nastavit VPN? Jaké jsou nové technologie? Prostě vše, co chcete o technologickém světě vědět, ale báli jste se zeptat...

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


CryptoNews.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cryptonews.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.cryptonews.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Cryptonews.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.