Rusové nebudou pravděpodobně moci využívat kryptoměny k obcházení sankcí

Foto: pixabay

Ruský premiér prohlásil, že kryptoměny, které Rusové drží, mají hodnotu miliard dolarů. Ruská vláda ale teprve musí přijmout regulační rámec pro toto odvětví.


Rusové společně drží více než 10 bilionů rublů (130 miliard dolarů) v kryptoměnách, prohlásil ruský premiér Michail Mišustin. Premiér nezmínil zdroj tohoto čísla, avšak dodal, že částka je založena na „různých odhadech“ a uvedl: "Jsme si dobře vědomi toho, že máme více než 10 milionů mladých lidí, kteří si otevřeli kryptopeněženky, na které převedli značné částky peněz, které přesahují 10 bilionů rublů." Pokud jsou tyto odhady pravdivé, tak se velmi blíží ruským zásobám zlata, které ke konci března 2022 měly údajně hodnotu 140 miliard dolarů. Ruská centrální banka však odhaduje roční ruské kryptotransakce na pouhých 5 miliard dolarů. Navzdory tomu, že Rusové stále více investují do kryptoměn, byla ruská vláda poněkud pomalá v přijímání jasných pravidel pro regulaci rostoucího trhu s kryptoměnami. V pátek ruské ministerstvo financí předložilo vládě další verzi ruského krypto zákona.

V době, kdy se Rusko stává zemí s nejvyššími sankcemi na světě, řada globálních představitelů vyjádřila obavy, že by Rusové mohli používat kryptoměny k vyhnutí se sankcím. V pátek Rada Evropské unie vydala pátý balíček sankcí vůči Rusku, který schválil zákaz poskytování „služeb s vysokými hodnotami krypto-aktiv pro Rusko“. Rada v oficiálním prohlášení uvedla, že "to přispěje k uzavření potenciálních mezer." Začátkem tohoto týdne první viceguvernérka Ruské centrální banky Ksenia Yudaeva údajně tvrdila, že obcházení sankcí u kryptoměn je v Rusku „prakticky nemožné“, zejména u velkých transakcí. Centrální banka údajně zopakovala, že kryptoměny jako bitcoin jsou „ve skutečnosti finanční pyramidové schéma“.

Někteří hlavní manažeři v kryptoměnovém průmyslu jsou přesvědčeni, že kryptoměny Rusům jako nástroj k obcházení sankcí k ničemu nejsou. Changpeng Zhao, zakladatel a generální ředitel Binance, největší světové kryptoburzy podle objemů obchodů, ve středu prohlásil, že Rusové skutečně nemohou používat kryptoměnu, aby unikli sankcím, protože krypto transakce by musely projít centralizovanou burzou a nejsou tak zcela anonymní.

Portál popularizující a vysvětlující svět kryptoměn, bezpečnosti, technologií a ekonomických témat. Investovat do Bitcoinu? Jak koupit Ethereum? Co to je Dark Web? Jak nastavit VPN? Jaké jsou nové technologie? Prostě vše, co chcete o technologickém světě vědět, ale báli jste se zeptat...


CryptoNews.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cryptonews.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.cryptonews.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Cryptonews.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.