Rusko opět neví, jak se stavět ke kryptoměnám

Foto: pixabay

Od začátku ukrajinské invaze dávají ruské úřady všude možně smíšené signály o svém postoji ke kryptoměnám, dohodnout se však stále nemohou.


Rusové opět zmátli svět, tentokrát svým postojem ke kryptoměnám. V dolní komoře ruského parlamentu byl předložen návrh zákona, který zakazuje používání kryptoměn jako platební metody. Zákon navrhl 7. června Anatolij Aksakov, šéf výboru pro finanční trhy dolní komory ruského parlamentu. Návrh zákona zakazuje používání digitálních aktiv pro jakékoli finanční transakce, včetně plateb za zboží nebo služby. V průvodním dopise navrhovaného zákona se uvádí: "Rubl je oficiální peněžní jednotkou (měnou) Ruské federace. Výše uvedený článek stanoví zákaz zavádění jiných měnových jednotek nebo měnových náhražek na území Ruské federace." Tento nový návrh však přišel jen několik dní poté, co ruská centrální banka povolila krypto platby pro zahraniční transakce. Minulý měsíc navíc ruský ministr průmyslu a obchodu Denis Manturov uvedl, že legalizace krypto plateb v Rusku není otázkou zda, ale kdy. Ministr řekl, že "legalizace bitcoinu a dalších kryptoměn v Rusku pro platby je jen otázkou času a že k ní dojde "dříve nebo později".

Ruský váhavý postoj ke kryptoměnám není ničím novým. Na začátku letošního roku se ruská centrální banka vyslovila pro komplexní zákaz kryptoměn a vyzvala zákonodárce, aby přijali legislativu, která by obchodování s kryptoměnami, jejich těžbu a používání v Rusku znemožnila. Centrální banka tvrdila, že kryptoměny jsou extrémně volatilní a používají se k financování nelegálních operací po celém světě.  V reakci na to Ivan Chebeskov, ředitel odboru finanční politiky ruského ministerstva financí, uvedl, že kryptoměny by v Ruské federaci neměly být zakázány. Zdůvodnil to tím, že jejich zákaz by způsobil zaostávání země za ostatními státy v globálním technologickém sektoru. Místo toho dodal, že by Rusko mělo přijmout opatření k jejich lepší regulaci.

Portál popularizující a vysvětlující svět kryptoměn, bezpečnosti, technologií a ekonomických témat. Investovat do Bitcoinu? Jak koupit Ethereum? Co to je Dark Web? Jak nastavit VPN? Jaké jsou nové technologie? Prostě vše, co chcete o technologickém světě vědět, ale báli jste se zeptat...


CryptoNews.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cryptonews.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.cryptonews.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Cryptonews.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.