Proč bitcoin zase klesá?

Foto: pixabay

Bitcoin se v pondělí propadl pod 24 000 dolarů a dostal se na nejnižší úroveň od prosince 2020, protože investoři se v rámci širšího výprodeje rizikových aktiv zbavují kryptoměn. Mezitím společnost poskytující krypto půjčky s názvem Celsius pozastavila výběry pro své zákazníky, což vyvolalo velké obavy.


Největší světová kryptoměna bitcoin klesla pod hranici 24 000 dolarů a v 7:45 se na Wall Street obchodovala kolem 23 575 dolarů. Během víkendu a v pondělí ráno se z celého trhu kryptoměn vytratilo více než 200 miliard dolarů. Podle údajů společnosti CoinMarketCap klesla tržní kapitalizace kryptoměn v pondělí poprvé od února 2021 pod 1 bilion dolarů. K „medvědí“ náladě na trzích s kryptoměnami přispívají i makroekonomické faktory: pokračuje prudká inflace a očekává se, že americký Federální rezervní systém tento týden zvýší úrokové sazby, aby kontroloval rostoucí ceny. Bitcoin a další kryptoměny měly tendenci korelovat s akciemi a dalšími rizikovými aktivy. A protože tyto indexy klesají, klesá i krypto.

"Od listopadu 2021 se sentiment vzhledem ke zvýšení sazeb Fedu a řízení inflace drasticky změnil. Potenciálně se také díváme na recesi vzhledem k tomu, že FED možná bude muset konečně řešit stranu poptávky, aby řídil inflaci," uvedl Vijay Ayyar, viceprezident pro firemní rozvoj a mezinárodní aktivity na kryptografické burze Luno. "To vše ukazuje na to, že trh ještě nedosáhl úplného dna.“ Ayyar poznamenal, že v předchozích medvědích trzích bitcoin klesl ze svého posledního rekordního maxima o zhruba 80 %. V současné době se od svého posledního historického maxima, kterého dosáhl v listopadu, propadl o zhruba 63 %."V příštím měsíci nebo dvou bychom mohli být svědky mnohem nižších cen bitcoinu," řekl Ayyar.

Kryptoměnový trh je také na hraně od poloviny května, kdy se zhroutil takzvaný algoritmický stablecoin terraUSD neboli UST a jeho sesterská kryptoměna luna. Nyní trh znepokojuje společnost Celsius, která v pondělí uvedla, že pozastavuje všechny výběry, swapy a převody mezi účty "kvůli extrémním tržním podmínkám". Společnost Celsius, která tvrdí, že má 1,7 milionu zákazníků, inzeruje svým uživatelům, že prostřednictvím platformy mohou získat výnos ve výši 18 %. Uživatelé si u Celsius ukládají své kryptoměny. Toto krypto se pak půjčuje institucím a dalším investorům. Uživatelé pak získávají výnos jako výsledek příjmů, které Celsius vydělává. Situace na trzích s kryptoměnami však společnosti Celsius uškodila. Společnost měla k 17. květnu aktiva v hodnotě 11,8 miliardy dolarů, což je podle jejích internetových stránek pokles z více než 26 miliard dolarů v říjnu loňského roku. Hodnota CEL, což je vlastní mince společnosti Celsius, se za posledních 24 hodin snížila o více než 50 %. "Situace kolem Celsius rozhodně přilévá olej do ohně," řekl Ayyar.

Portál popularizující a vysvětlující svět kryptoměn, bezpečnosti, technologií a ekonomických témat. Investovat do Bitcoinu? Jak koupit Ethereum? Co to je Dark Web? Jak nastavit VPN? Jaké jsou nové technologie? Prostě vše, co chcete o technologickém světě vědět, ale báli jste se zeptat...


CryptoNews.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cryptonews.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.cryptonews.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Cryptonews.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.