Nigerijské banky sledují zákaznické účty kvůli obchodování s kryptoměnami

Foto: Pixabay

Některým státům kryptoměny moc nevoní. Například v Nigérii jsou osobní účty s velkým vícedenním příjmem a odlivem peněz sledovány na příkaz nigerijské centrální banky.


V Nigérii začaly komerční banky monitorovat účty, které se zdají být využívány pro obchodování s kryptoměnami. Tato akce je reakcí na příkaz Centrální banky Nigérie (CBN), který požaduje, aby všechny komerční banky zmrazily účty, které patří nejméně dvěma osobám zabývajícím se obchodováním s kryptoměnami. Podle zprávy místních novin Leadership, interní zpráva z jedné banky instruovala zaměstnance, aby začali sledovat účty s významnými objemy transakcí nebo účty, o kterých se předpokládá, že se používají k obchodování s kryptoměnami.

Memorandum podle vedení zní: „Rádi bychom zopakovali, že CBN přísně monitoruje nedodržování směrnice o uzavření všech účtů zapojených do kryptoměny kvůli regulačním sankcím. S ohledem na výše uvedené se tímto všem zaměstnancům doporučuje, aby identifikovali subjekty provádějící transakce nebo provozující burzy kryptoměn v rámci svých systémů a zajistili okamžité uzavření těchto účtů.“

Dokument zdůrazňoval, že zaměstnanci, kteří úmyslně toto doporučení zanedbávají, budou penalizováni. Všichni pracovníci jsou nyní povinni se podílet na monitorování účtů, transakcí a zákazníků, aby bylo zaručeno, že je banka plně v souladu s požadavky CBN podle interní komunikace. Mezi účty, které by mohly být označeny, patří účty fintech firem s velkým objemem denních transakcí bez platební licence nebo účty, které obsahují kryptoměny.

Senátor Ihenyen, který vede Asociaci zainteresovaných stran v Blockchain Technology Association of Nigeria, ve zprávě na Twitteru kritizoval rozhodnutí CBN jako nezákonné a nespravedlivé. Podle Ihenyena je to pouze nigerijská legislativa, která má pravomoc dohlížet na regulaci bitcoinu (BTC).

Portál popularizující a vysvětlující svět kryptoměn, bezpečnosti, technologií a ekonomických témat. Investovat do Bitcoinu? Jak koupit Ethereum? Co to je Dark Web? Jak nastavit VPN? Jaké jsou nové technologie? Prostě vše, co chcete o technologickém světě vědět, ale báli jste se zeptat...

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


CryptoNews.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cryptonews.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.cryptonews.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Cryptonews.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.