NFT: Co to je a jak nezaměnitelné tokeny koupit

Foto: pixabay

Kryptoměny a technologie blockchain teprve začínají nacházet využití v reálném světě. Jako jeden z oblíbených způsobů jejich využití si nezaměnitelné tokeny (NFT) rychle získaly velkou pozornost – zejména mezi umělci, sběrateli umění a spekulanty.


Co je to NFT

NFT jsou typicky tokeny založené na blockchainu Ethereum a používají se k ověření digitálního vlastnictví jakéhokoli aktiva připojeného k tokenu. Blockchain Etherea lze považovat za sdílenou globální databázi a virtuální stroj. Kdokoli si může zobrazit obsah peněženky kohokoli jiného pomocí průzkumníka blockchainu, jako je Etherscan nebo The Graph (GRT).

Nezaměnitelné tokeny umožňují umělcům vydávat svá díla digitálně bez rizika padělků. Mnoho NFT také poskytuje speciální přístup k událostem. Pro přístup k těmto událostem musíte vlastnit token.

Ačkoli NFT mohou být drahé, platíte za více než jen soubor JPEG. Token vám dává vlastnická práva k předmětu, který obdržíte, a vy můžete prodávat své NFT na tržištích, jako je například OpenSea.

Nákup NFT krok za krokem

  1. Kupte si Ethereum na vaší oblíbené krypto burze (Coinbase, Kraken, Crypto.com atd…)
  2. Převeďte své krypto do kryptopeněženky. Představte si ji jako digitální běžný účet, který ukládá a převádí vaši kryptoměnu. Některé burzy, jako je Coinbase, mají vestavěné funkce peněženky, které se nabízejí při otevření účtu. Další možnosti je softwarová peněženka, jako je například MetaMask.
  3. Připojte svou peněženku k tržišti NFT. Po připojení můžete začít procházet sbírku NFT na trhu a nakupovat.

 

Kde nakoupit NFT

Existují desítky NFT tržišť. Aktuálně největší je OpenSea, které primárně využívá Ethereum, ale podporuje také více než 150 dalších platebních tokenů. Mezi další NFT tržiště, která mají širokou škálu umění a sběratelských předmětů, patří Binance NFT, Rarible a Foundation. Některá tržiště se zabývají specifičtějšími aktivy. Například The Musician Marketplace se zaměřuje na hudební kompozice a NBA Top Shot je oficiálně licencované tržiště pro nákup nejdůležitějších digitálních videí od National Basketball Association. Ať už jde o umění, sběratelské předměty, aktiva videoher nebo názvy domén webových stránek, existuje tržiště, které určitě má to, co chcete.

Portál popularizující a vysvětlující svět kryptoměn, bezpečnosti, technologií a ekonomických témat. Investovat do Bitcoinu? Jak koupit Ethereum? Co to je Dark Web? Jak nastavit VPN? Jaké jsou nové technologie? Prostě vše, co chcete o technologickém světě vědět, ale báli jste se zeptat...

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


CryptoNews.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cryptonews.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.cryptonews.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Cryptonews.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.