Mt.Gox a ti druzí aneb známé kryptoměnové krádeže

Foto: pixabay

V tomto článku se podíváme na pár známých krádeží kryptoměn. Článek se zaměří na burzu Mt.Gox, Linode, italskou burzu Bitgrail a na síť Wormhole


MT Gox

Mt. Gox zůstává největší loupeží kryptoměny v historii, v letech 2011 až 2014 bylo ukradeno více než 850 000 bitcoinů. Mt. Gox tvrdil, že chyba, která způsobila ztrátu, je způsobena základní chybou v bitcoinu. V září 2011 však bylo zjištěno, že soukromé klíče Mt.Gox byly kompromitovány a firma nepoužila žádné auditorské techniky k odhalení tohoto narušení. A protože burza pravidelně používala bitcoinové adresy, byla ukradená sada klíčů neustále používána ke krádežím nových vkladů a do poloviny roku 2013 bylo z burzy odebráno přes 630 000 BTC.

Linode

Tato webhostingová firma byla využívána bitcoinovými burzami a velrybami komunity. Linode byl hacknut v červnu 2011 a bylo ukradeno minimálně 46 tisíc bitcoinů, přesný počet je však neznámý.  

Bitgrail

Bitgrail byla malá italská burza, která obchodovala s obskurními kryptoměnami jako Nano (XNO), dříve známými jako RaiBlocks. Nano mělo v listopadu 2017 hodnotu pouhých 20 centů; když se však ceny zdržely kolem 10 dolarů, burza byla v únoru 2018 napadena hackery, čímž se ztráty BitGrailu vyšplhaly na 146 milionů dolarů. Kybernetická krádež kryptoměny oklamala více než 230 000 lidí. Bohužel malé burzy neimplementují základní ochranu. Podle ředitele národního centra pro kybernetické zločiny Ivana Gabrielliho se ukázalo, že do skandálu byl zapleten generální ředitel BitGrail.

Wormhole

Toto je první a jediná podstatná krypto loupež v roce 2022. Síť Wormhole je platforma DeFi, která uživatelům umožňuje vyměnit Solana přímo za jiné kryptoměny. 2. února hackeři zneužili zranitelnosti sítě a ukradli Ether (nativní token Etherea) v hodnotě přibližně 325 milionů USD. Síť byla poté odstraněna, aby se prozkoumaly potenciální chyby a výsledný hackerský útok.

Portál popularizující a vysvětlující svět kryptoměn, bezpečnosti, technologií a ekonomických témat. Investovat do Bitcoinu? Jak koupit Ethereum? Co to je Dark Web? Jak nastavit VPN? Jaké jsou nové technologie? Prostě vše, co chcete o technologickém světě vědět, ale báli jste se zeptat...

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


CryptoNews.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cryptonews.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.cryptonews.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Cryptonews.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.