Kryptoměny v hazardních hrách? Ano a jsou velmi populární

Foto: pixabay

Kryptoměny jsou jedním z nejdiskutovanějších témat ve světě hazardu. Proč tomu tak v posledních letech ale je?


Je to hlavně z toho důvodu, že kryptoměny umožňují způsob hraní online hazardních her, který nabízí několik výhod oproti tradičním platebním metodám. Je rychlejší, mnohdy i bezpečnější a levnější než tradiční platební metody, jako jsou kreditní karty. 

Budoucnost?

Kryptoměny jsou tu, aby zůstaly a způsobily revoluci v tom, jak přemýšlíme o penězích. Vlády a centrální banky se však mohou pokusit zakázat nebo regulovat kryptoměny. Přesto nikdo pravděpodobně nemůže zastavit jejich nárůst popularity. A ta roste i v situaci, kdy se kryptoměny nedají více méně využívat pro každodenní využití.

Technologie blockchain

Technologii blockchain využívá mnoho aplikací v hazardním průmyslu. Krypto online kasina ji mohou použít k zajištění platnosti hry a také k prevenci podvodů. Technologie také poskytuje hráčům naprostou anonymitu a bezpečnost. Blockchain je decentralizovaná účetní kniha, která sleduje digitální transakce. Žádná centrální jednotka jej neovládá a nelze jej po záznamu změnit ani upravit.

Je to decentralizované

Nejdůležitější charakteristikou kryptoměn je jejich decentralizovaná povaha. To znamená, že je nekontroluje žádný ústřední orgán. Činí je tedy imunními vůči útokům a manipulacím. Mezi uživateli a transakcemi neexistují žádní prostředníci. Díky tomu je používání kryptoměn levnější (v dnešní době již vždy neplatí) než tradiční platební metody, jako jsou bankovní převody nebo kreditní karty. Uživatelé mají také plnou kontrolu nad svými finančními prostředky, protože se nemusí spoléhat na třetí strany, aby je ochránili před krádeží nebo podvodem. To poslední však platí v případě, že má uživatel své kryptoměny uloženy ve své peněžence, nikoli na burze.

Bezpečnost

Když platíte kreditní kartou, důvěřujete bance, která platbu zpracovává. Banka je zodpovědná za přidělení vašich peněz na správný účet. Mají však také přístup ke všem vašim soukromým údajům a mohou je používat pro své účely. V případě hackerů mohou vaše data ukrást. Kryptoměny takové problémy nemají. Je to proto, že nesdílejí žádné osobní údaje se třetími stranami a vše zůstává soukromé.

Anonymita

Popularita kryptoměny v hazardním průmyslu je dána především její anonymitou. Kasina právě z tohoto důvodu přijímají bitcoiny jako platební metodu. Anonymita poskytovaná kryptoměnami umožňuje uživatelům provádět vklady a výběry bez odhalení jakýchkoli osobních údajů. Anonymita je velmi důležitou vlastností kryptoměn. To platí zejména pro online hazardní hry. Mnoho lidí si nepřeje, aby jejich jména (a další osobní údaje) byly spojovány s hazardními aktivitami. Proto používají bitcoin a další kryptoměny pro účely sázení. Ona anonymita má však v dlouhodobém kontextu i negativní stránku.

Žádné zpětné zúčtování

Zákazník může vrátit klasické platby kreditní kartou. Operátorům to tedy může způsobit problémy. Jakmile je však blockchainová síť zpracuje, nemůžete vrátit platby kryptoměnami. Díky tomu jsou bezpečnější než jiné platební metody a snižuje se riziko podvodu. Na druhou stranu, pokud pošlete omylem své kryptoměny někomu jinému, nikdy už je zpět nezískáte.


 

Vyloučení odpovědnosti:

Výše uvedený text není v žádném případě doporučením k obchodování ani k investování. Článek má pouze informativní charakter a neodráží názor provozovatele webu www.cryptonews.cz.

Důrazně upozorňujeme, že každá investice do akcií nebo kryptoměn, a také veškeré obchodování s nimi, s sebou nese výrazné finanční riziko. Proto byste si před vlastním rozhodnutím, jak a do čeho investovat, měli vždy provést vlastní ekonomickou analýzu a prověřit aktuální situaci na finančním trhu. Důrazně nedoporučujeme investovat peníze, které si nemůžete dovolit ztratit.

Portál popularizující a vysvětlující svět kryptoměn, bezpečnosti, technologií a ekonomických témat. Investovat do Bitcoinu? Jak koupit Ethereum? Co to je Dark Web? Jak nastavit VPN? Jaké jsou nové technologie? Prostě vše, co chcete o technologickém světě vědět, ale báli jste se zeptat...


CryptoNews.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cryptonews.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.cryptonews.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Cryptonews.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.