Jak se bitcoin stal vedoucí kryptoměnou

Foto: pixabay

Na svět tato kryptoměna přišla v roce 2009 díky anonymní skupině jménem Satoshi Nakamoto. Skupina představila bitcoin jako decentralizovanou měnu peer-to-peer, bez politických a regulačních manipulací, jako jsou fiat měny.


Adaptace byla zpočátku pomalá, ale bitcoin si v posledních letech získal obrovskou popularitu a stal se nejcennější a nejžádanější kryptoměnou na trhu. Jak tedy bitcoin dokázal překonat své konkurenty a přilákat tak obrovskou globální sledovanost v poměrně krátké době?

Výhoda prvního tahu

Zatímco jiné kryptoměny existovaly před bitcoinem, žádná z nich se až do bitcoinu neprokázala jako užitečná. Většina lidí nevěřila, že digitální měna může usnadnit transakce jako fiat peníze před bitcoinem. Bitcoin také přišel na svět těsně po finanční krizi v roce 2008, o které většina lidí tvrdí, že ji podnítily vlády tiskem přebytečných peněz. Krize destabilizovala několik světových měn a zanechala miliony v naprostém zoufalství. To také vyvolalo potřebu decentralizované měny odolné vůči inflačním rizikům. Jedinečné vlastnosti bitcoinu umožnily okamžitě upoutat pozornost veřejnosti, protože měl vyřešit neefektivitu tradičních měn.

Technologie blockchain

Bitcoin je měna založená na technologii, která běží na blockchainu. Jednou z největších předností bitcoinu je technologie, díky níž je výraznější a robustnější než jiné kryptoměny. Technologie blockchain je digitalizovaná sdílená účetní kniha ověřující bitcoinové transakce. Ukládá veřejné adresy uživatelů a historii transakcí v distribuované digitální knize, která je přístupná všem uživatelům. Technologie Blockchain zajišťuje transparentnost a bezpečnost v bitcoinových transakcích díky své nevratnosti.

Ekonomika nabídky a poptávky

Na rozdíl od fiat měn nebo jiných kryptoměn má bitcoin také jedinečný protokol, který ovlivňuje jeho poptávku a nabídku. Omezená nabídka bitcoinu ho omezuje na pouhých 21 milionů coinů. Kromě toho jeho dostupnost podléhá procesu snižování na polovinu, což snižuje pobídky k těžbě na polovinu každé čtyři roky. To zajišťuje snižující se nabídku bitcoinů a jejich nedostatek s rostoucí poptávkou na trhu.

Bitcoin tak zůstává nejoblíbenější a nejlukrativnější digitální měnou. Úspěch bitcoinu vytvořil několik nových kryptoměn a produktů, díky nimž je ještě populárnější.

Portál popularizující a vysvětlující svět kryptoměn, bezpečnosti, technologií a ekonomických témat. Investovat do Bitcoinu? Jak koupit Ethereum? Co to je Dark Web? Jak nastavit VPN? Jaké jsou nové technologie? Prostě vše, co chcete o technologickém světě vědět, ale báli jste se zeptat...


CryptoNews.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cryptonews.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.cryptonews.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Cryptonews.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.