Indické úřady zatkly dalšího podezřelého obviněného v případu podvodu s kryptoměnami za 160 milionů dolarů

Foto: pixabay

28. března Ředitelství pro vymáhání práva (ED) zatklo osobu, Abdula Gafoora, jednoho z obviněných v případu podvodu Morris Coin, který vypukl na indické krypto scéně v lednu a zůstává jedním z největších podvodů v zemi.


ED je oddělením ekonomického zpravodajství ministerstva financí a sleduje ekonomické trestné činy, které mají vysokou hodnotu. Gafoor je ředitelem fiktivní společnosti Stox Global Brokers Private Limited a přesměrovával peníze investorů do jiných fiktivních subjektů. Gafoor byl zatčen podle zákona o prevenci praní špinavých peněz (PMLA) a byl vzat do soudní vazby a ED pravděpodobně požádá soud o Gafoorovu vazbu za účelem výslechu, uvedly zprávy v indických médiích.

Případ podvodu Morris Coin původně vyšel najevo v září 2020, kdy si jedna z obětí stěžovala místní policii v indické provincii Kerala. Stížnost se týkala „Morris Coin Investment Plan 300 days“ a hlavní představitel podvodu, Nishad K, byl zatčen, avšak později byl propuštěn na kauci. Po jeho propuštění údajně Nishad opustil zemi.

V listopadu 2021 však policie zatkla sedm lidí poté, co dokončila vyšetřování a uvědomila si, že 31letý Nishad podvedl nejméně 900 investorů a způsobil jim škodu za 160 milionů dolarů. Vyšetřování ED zatím odhalilo, že investoři byli požádáni, aby investovali 15 000 rupií (přibližně 190 USD) za 10 mincí Morris. Během následujících 300 dní budou investoři dostávat výnosy ve výši 3 % měsíčně. Jakmile se coin dostane na burzy, jeho cena vzroste jako cena bitcoinu, slíbili investorům agenti Morris Coin. To pokračovalo většinou v roce 2020, dokud nebyl Nishad zatčen v září téhož roku.

Portál popularizující a vysvětlující svět kryptoměn, bezpečnosti, technologií a ekonomických témat. Investovat do Bitcoinu? Jak koupit Ethereum? Co to je Dark Web? Jak nastavit VPN? Jaké jsou nové technologie? Prostě vše, co chcete o technologickém světě vědět, ale báli jste se zeptat...

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


CryptoNews.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cryptonews.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.cryptonews.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Cryptonews.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.