Hypotéky kryté kryptoměnami? Ano, ale je to velmi rizikové

Foto: Pixabay

Americká společnost Citigroup vydala novou zprávu o hypotékách krytých kryptoměnami, které popisuje jako alternativu ve financování nemovitostí. V dokumentu byly uvedeny výhody takové finanční inovace a potenciální rizika zakořeněná ve vysoké volatilitě cen aktiv.


Kryptozáruka pro hypotéky

Podle Citigroup představuje tento typ hypotéky příležitost, která zjednodušuje časově náročný proces, který vyžaduje, aby dlužníci k zajištění úvěru poskytli dokumenty, jako jsou daňová přiznání a bankovní výpisy. Hypotéky kryté kryptoměnami by investorům umožnily využít jejich investiční zisky k získání hypotéky, aniž by jim vznikla daňová událost a ztráta dalšího zhodnocení, pokud by digitální aktiva likvidovali na hotovost. Zpráva uvádí, že pokud by například hodnota kryptoměnového kolaterálu klesla, dlužník by byl vystaven výzvám k úhradě marže, když by hodnota aktiva klesla pod určitou hranici. Tímto způsobem je dlužník vystaven poměrně vysokému riziku, že jeho aktivum bude zlikvidováno během prudkých poklesů trhu. Na oplátku má dlužník nárok na půjčku, která mu sice nepřináší kapitálové zisky, ale zůstává vystaven potenciálu růstu kryptoměnového portfolia.

U hypoték s nastavitelnou úrokovou sazbou je k dispozici soubor finančních analýz, které na základě rozsáhlého prověřování zjišťují schopnost splácet při stropu úrokové sazby a zkoumají zajištění takové půjčky. V případě kryptoměn však tato opatření nejsou zcela zavedena, což zvyšuje riziko takového finančního produktu. "S ohledem na tento požadavek a s vědomím vysoké volatility kryptoměn by mohlo být náročné provést primární určení schopnosti splácet po dobu trvání úvěru na základě kryptoměnových rezerv. Tento problém může být ještě umocněn, pokud se splátka zvýší v případě poklesu cen kryptoměn."

Digitální nemovitosti

Kromě nákupu fyzických nemovitostí prostřednictvím kryptoúvěrů se zpráva vyjadřuje k potenciálu, který před sebou mají "digitální nemovitosti" v metaverzu. Společnost Citigroup považuje The Sandbox za příležitost pro zpeněžení virtuálních nemovitostí, neboť projekt v uplynulém roce zaznamenal exponenciální růst

Portál popularizující a vysvětlující svět kryptoměn, bezpečnosti, technologií a ekonomických témat. Investovat do Bitcoinu? Jak koupit Ethereum? Co to je Dark Web? Jak nastavit VPN? Jaké jsou nové technologie? Prostě vše, co chcete o technologickém světě vědět, ale báli jste se zeptat...


CryptoNews.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cryptonews.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.cryptonews.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Cryptonews.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.