El Salvadoru se investice do bitcoinu velmi nevyplácí

Foto: pixabay

El Salvador je průkopníkem ve státní podpoře jednotlivé kryptoměny. Vláda však stále neoznámila oficiální datum spuštění tolik očekávaných bitcoinových dluhopisů.


Salvadorská vláda stále odkládá vydání očekávaných bitcoinových dluhopisů kvůli klesajícím cenám, jak uvedl salvadorský ministr financí. Dne 1. června Alejandro Zelaya, ministr financí Salvadoru, uvedl, že ještě nenastal čas na spuštění dluhopisů Vulcano (bitcoinových dluhopisů), protože cena bitcoinu (BTC) je stále "problémová". Je to již podruhé, co vláda odkládá datum uvedení dluhopisů na trh, přičemž ministr financí v rozhovoru uvedl, že stále na to není správný čas Na rozdíl od předchozích rozhovorů se tentokrát pan Zelaya o žádném předběžném datu emise nezmínil.

Rizika bitcoinových dluhopisů

Přestože vláda zatím neoznámila konkrétní datum uvedení dluhopisů na trh, je třeba poznamenat, že navzdory tlaku investorů a kryptoměnových nadšenců nemůže vláda brát uvedení dluhopisů na lehkou váhu, neboť tyto dluhopisy zemi zadluží. Pro vládu je moudré počkat, až se cena bitcoinu (BTC) zotaví, protože není totéž podpořit 1 miliardu dluhu BTC za 60 000, než to udělat s BTC směnným za 30 000 dolarů – a to během jasného medvědího trendu -, protože by musela zaplatit dvojnásobek ve chvíli, když jsou dluhopisy splatné. Investoři nekupují BTC, ale závazky placené ve fiat měně. Ricardo Castaneda, ekonom ze Středoamerického institutu pro fiskální studia (ICEFI) řekl, že Salvador musí v lednu pokrýt dluh ve výši 800 milionů dolarů, "v tuto chvíli nemá země zaručeno, že tyto peníze dostane". Bukele proto musí prostřednictvím těchto dluhopisů získat co nejvíce peněz, aniž by se dostal hlouběji do extrémního zadlužení. Vláda tak prozatím trvá na svém očekávání vydat v bitcoinových dluhopisech celkem jednu miliardu dolarů.

Salvador pokračuje v nakupování dluhopisů

Navzdory prudkému pádu, který bitcoin zažil po dosažení 69 000 dolarů, prezident Nayid Bukele a jeho poradci na bitcoin nadále spoléhají. Salvador má zatím více než 2 301 bitcoinů a Bukele zůstává věrný své strategii. Ačkoli tedy zatím neexistuje přesné datum uvedení dluhopisů na trh, s největší pravděpodobností k němu dojde do konce roku 2022, aby se pokryly vnější dluhy a připravila se výstavba Bitcoin City, ambiciózního projektu, který kromě těžby kryptoměn podporuje vytvoření ráje pro milovníky kryptoměn.

Portál popularizující a vysvětlující svět kryptoměn, bezpečnosti, technologií a ekonomických témat. Investovat do Bitcoinu? Jak koupit Ethereum? Co to je Dark Web? Jak nastavit VPN? Jaké jsou nové technologie? Prostě vše, co chcete o technologickém světě vědět, ale báli jste se zeptat...

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


CryptoNews.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cryptonews.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.cryptonews.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Cryptonews.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.