Co je třeba vědět, než si koupíte Tether

Foto: Unsplash

Tether (USDT) je stablecoinová kryptoměna. Teoreticky by stabilní kryptoměny neměly podléhat cenovým výkyvům. Tether je založen na americkém dolaru (USD), takže jeho hodnota odpovídá kurzu jednoho dolaru.


Jako u každé kryptoměny je i zde přítomna volatilita, ale výkyvy nejsou tak velké jako jsme zvyklí vídat poslední dobou například u bitcoinu. Ve světě kryptoměn sice existuje několik stablecoinů, ale Tether je všechny převyšuje. Vyplývá to ze skutečnosti, že tato kryptoměna je založena na dolaru, a také z obrovské tržní kapitalizace. Mnoho kryptoměn je založeno na vlastním blockchainu, tedy na Bitcoinu nebo Ethereu. Tether využívá algoritmus SHA256, což je algoritmus Bitcoinu. Tether nelze těžit, protože se jedná o stablecoin. Chcete-li ho tedy získat, musíte vědět, kde USDT koupit. Jinými slovy, musíte najít kryptoměnu, která ho podporuje. Díky jeho stabilitě mají investoři možnost držet svá aktiva a zároveň si zachovat možnost směnit je za jiné měny na trhu.

Co je Tether (USDT)?

Stablecoiny jsou kryptoměny, které si udržují pevnou hodnotu ve vztahu k jiným druhům měn nebo kryptoaktiv. Tether toto splňuje. Vytvořila ho společnost Tether Limited a vznikl na blockchainu Bitcoinu. Je považován za největší stabilní kryptoměnu. Je založena na stabilní hodnotě měny americký dolar, jejíž ekvivalent je 1:1. To znamená, že 1 USDT = 1 americký dolar a ten je krytý vkladem. To také znamená, že USDT lze kdykoli vyměnit za USD. Tether je v mnoha ohledech jedinečnou měnou. Byla spuštěna v roce 2015 a byla navržena prostřednictvím protokolu Omni Layer, aby představovala digitální hodnotu tradiční měny, v tomto případě amerického dolaru. Stejně jako ostatní kryptoměny funguje Tether na decentralizované síti, odlišuje ho však centralizovaná emise a také skutečnost, že hodnota je vždy udržována na úrovni jednoho dolaru. Hlavním účelem vývoje Tetheru bylo obejít regulační dohled a státní zásahy a usnadnit transakce s pevným kurzem, protože každá jednotka USDT je kryta jedním americkým dolarem, který je držen v rezervách Tether Limited. Na platformě Tether s ním lze obchodovat, lze jej ukládat a převádět a vytvářet stejně jako ostatní kryptoměny.

Jak funguje?

Tether funguje na blockchainu s otevřeným zdrojovým kódem a využívá jeho transparentnosti a bezpečnosti. Zároveň dodržuje mezinárodní standardy. Poskytuje tak způsob, jak převést hotovost na digitální měnu a ukotvit její hodnotu k ceně národní měny. Aby mohla fungovat, musí být kryta rezervami, které zahrnují nejen měnu, ale také peněžní ekvivalenty a někdy i jiná aktiva. Tento stablecoin je dnes jednou z hlavních sítí pro převod fiat měn na kryptoměny. Vzhledem k tomu, že se jeho hodnota udržuje stabilně na úrovni 1 USD, je považován za minci blízkou zákonnému platidlu. Přichází však s dalšími výhodami, které s sebou přináší operace s kryptoměnami, včetně vyšší likvidity, nízkých poplatků za transakce, rychlejších přeshraničních převodů atd. Tether však přináší mnoho dalších výhod. Má všechny výhody běžných kryptoměn, včetně neomezených převodů kamkoli na světě, rychlých transakcí a nízkých transakčních nákladů. Na druhou stranu se ho netýkají stejné problémy s volatilitou jako jiných kryptoměn, protože jeho hodnota je vázána na hodnotu amerického dolaru. Umožňuje tak operovat s vědomím skutečné hodnoty za všech okolností.

Znáte Tether a má ve vašem kryptoměnovém portfoliu místo? Napište nám do diskuze.

Portál popularizující a vysvětlující svět kryptoměn, bezpečnosti, technologií a ekonomických témat. Investovat do Bitcoinu? Jak koupit Ethereum? Co to je Dark Web? Jak nastavit VPN? Jaké jsou nové technologie? Prostě vše, co chcete o technologickém světě vědět, ale báli jste se zeptat...

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


CryptoNews.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cryptonews.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.cryptonews.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Cryptonews.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.