Budou Ukrajinci kupovat ojetá auta v Česku za kryptoměny?

Foto: Marek Havlík

Ukrajinci mají nyní možnost dovážet na Ukrajinu bezcelně ojetá i nová auta. O nákupy v autobazarech je proto z jejich strany velký zájem. Ne všichni se ale dostali k penězům, které měli na domácích účtech.


Z Ukrajiny nepřijeli do Česka pouze nemajetní lidé s jednou botou a igelitovou taškou. Velká část z nich žila svoje normální životy, měli domy, dobrou práci, hezká auta a účet v bance. Jenže mnoho z nich utíkalo ze země na poslední chvíli a mnohdy byli rádi, že si zachránili holý život. Často tak doma nechali nejen svoje vysokoškolské diplomy, tablety s internetovým bankovnictvím, ale například i smlouvy s bankou. Někteří dokonce neměli ani osobní doklady a platební karty. Dostat se tak ke svým úsporám v ukrajinských bankách tak bylo pro ně v tu chvíli v podstatě nemožné.

Nyní, po pár měsících, se už samozřejmě zorientovali a učinili tak kroky, které jim umožní alespoň nějak finančně pokrývat svoje potřeby. Část z uprchlých Ukrajinců ale byla také velkým fanouškem kryptoměn, a tak se ke svému, byť v současné době trochu propadlému, portfoliu mohou dostat. Stačí jim k tomu znát svůj „seed“, což je 12, 18, případně 24 slov nutných pro „nastartování“ kryptopeněženky. A s kryptem je život už přeci jen poněkud snažší. Někteří dokonce uvažují nad tím, že využijí aktuální možnost dovézt na Ukrajinu bezcelně a bez DPH osobní automobil.

Jenže obchodníci s automobily v Česku nejsou zatím na příjem kryptoměn připraveni. Světlou výjimkou je snad pražský prodejce luxusních automobilů Advantage Cars, který podle serveru Czech Crunch prodal za kryptoměnu již takové vozy jako například Ferrari SF90 Stradale, McLaren 765 LT, Lamborghini Urus nebo legendární Ferrari 488 Pista Spider. To však nejsou vozy, na které by se stály fronty. Ukrajinci mají aktuálně zájem o běžné rodinné vozy, nebo staré vozy do 50 tisíc korun, které mohou jezdit i na méně kvalitní benzín, protože na Ukrajině je nyní kvalitního benzínu skutečně málo.

Podle informací jednoho z větších prodejců ojetých vozidel je však příjem kryptoměn jednou z možností, jak umožnit nákup vozidla těm majitelům krypta, kteří ho nechtějí měnit na fiat měnu. Poplatky jsou totiž někdy značné, například u Etherea nebo u některých dalších méně známých kryptoměn.

S kryptoměnou si tak zatím v Česku běžný ojetý automobil asi nikdo nekoupí, ale je více než pravděpodobné, že s úpravou legislativy a vyřešením fixace kurzu pro předem dohodnutou dobu transakce, se mohou na trhu začít objevovat obchodníci, kteří s takovým způsobem obchodování nebudou mít problém.

Kdyby to bylo možné, využili byste krypto i pro běžný platební styk, nebo ho držíte spíše jako spekulativní investici? Napište nám do diskuze.

Portál popularizující a vysvětlující svět kryptoměn, bezpečnosti, technologií a ekonomických témat. Investovat do Bitcoinu? Jak koupit Ethereum? Co to je Dark Web? Jak nastavit VPN? Jaké jsou nové technologie? Prostě vše, co chcete o technologickém světě vědět, ale báli jste se zeptat...

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


CryptoNews.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cryptonews.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.cryptonews.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Cryptonews.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.