Apple a Google jsou pod palbou kritiky za falešné aplikace pro investování do kryptoměn

Foto: pixabay

Apple a Google, nejhodnotnější společnosti světa, jsou terčem útoků za to, že umožňují podvody s kryptoměnami. Americký senátor Sherrod Brown, předseda senátního bankovního výboru, požaduje odpovědi od společností Apple a mateřské společnosti Google Alphabet.


Senátor Spojených států napsal dopisy generálním ředitelům společností Google a Apple, v nichž je žádá o poskytnutí informací o tom, jakým způsobem brání podvodným aplikacím v reklamě na kryptoměnové podvody. Mnoho lidí zdrtilo nedávné období, které vedlo ke ztrátám v řádu milionů dolarů. Podle statistik se 95 % všech podvodů odehrává na internetu a prostřednictvím mobilních aplikací. Tyto metody byly zpřístupněny prostřednictvím obchodů Google Play a Apple App Store.

Podle dopisů zveřejněných ve čtvrtek se Brown zeptal generálního ředitele společnosti Apple Tima Cooka a generálního ředitele společnosti Alphabet Sundara Pichaie na kroky, které podnikli při schvalování kryptoaplikací na zařízeních Apple a Android. Dále senátor požadoval informace o tom, jak firmy ověřovaly, že aplikace jsou "důvěryhodné a bezpečné". Požádal Apple a Google, aby vysvětlily, jakým způsobem brání přijímání podvodných aplikací uživateli.

Mohly by společnosti Google a Apple pomoci při omezování kryptoměnových podvodů?

Podle Browna musí mít obchody s aplikacemi (Google a Apple) zavedena odpovídající ochranná opatření, aby zabránily podvodnému používání mobilních aplikací. Dopisy se dotazovaly na proces hodnocení, který společnosti Apple a Google používají před povolením provozu kryptoměnových aplikací ve svém obchodě s aplikacemi, včetně postupu přezkoumání, kterým procházejí před jejich povolením. Brownovy dopisy adresované společnostem Apple a Google následovaly poté, co FBI 18. července zveřejnila veřejné varování před podvodnými kryptoměnovými aplikacemi. Podle FBI byly od října 2021 ve Spojených státech odcizeny statisíce dolarů téměř 250 osobám. To zahrnuje i scénář, kdy aplikace využívala název dříve legitimní kryptoměnové burzy.

 

Portál popularizující a vysvětlující svět kryptoměn, bezpečnosti, technologií a ekonomických témat. Investovat do Bitcoinu? Jak koupit Ethereum? Co to je Dark Web? Jak nastavit VPN? Jaké jsou nové technologie? Prostě vše, co chcete o technologickém světě vědět, ale báli jste se zeptat...

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


CryptoNews.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cryptonews.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.cryptonews.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Cryptonews.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.