Analytik vysvětluje, proč se bitcoin dostane pod 10 000 USD

Foto: pixabay

Justin Bennett, populární kryptoanalytik a obchodník, nedávno varoval, že bitcoin, největší kryptoměna podle tržní kapitalizace, by stále mohl klesnout pod úroveň 10 000 USD.


V nedávné strategické relaci Bennett svým odběratelům na YouTube řekl, že se na grafu bitcoinu vytváří tzv. medvědí vlajkový vzor, což naznačuje, že by tato kryptoměna mohla ještě klesnout na cenu kolem 8500 dolarů. Uvedl také, že linie trendu od maxima z roku 2017 do současnosti rovněž naznačuje možnost poklesu Bitcoinu pod 10 000 USD.

Justin Bennett k tomu poznamenal: "Nyní se vytváří určitý vzorec. Můžete vidět, kde máme mnohem menší vzorec medvědí vlajky, který se vyvíjí... Cíl je v tomto případě právě kolem 8 500 USD. Těsně nad 8 000 USD.“

Podle analytika se na rozdíl od předchozích cyklů trh s kryptoměnami v současnosti nachází na neprobádaném území. Podle něj je to poprvé, co trh čelí převládajícím makroekonomickým podmínkám: "Musíme si uvědomit, že tento medvědí trh se nepodobá žádnému jinému. Protože v předchozích medvědích trzích bitcoinu a zbytku krypto trhu byly akcie v rostoucím trendu. Nečelili jsme vysoké inflaci a Fed byl po celé toto období obecně přizpůsobivý“. To, s čím se potýkáme nyní, se však velmi liší od všeho, čím si krypto za posledních deset let prošlo. Právě teď totiž máme inflaci, která dosahuje 40letých maxim, máme Fed, který zpřísňuje. Ve skutečnosti jde o nejagresivnější zpřísňování, jaké jsme kdy od Fedu viděli. A navíc svět čelí recesi. A krypto nikdy globální recesí neprošlo. Nebylo tu ani během velké finanční krize v letech 2008-2009.

Svou relaci Bennett zakončuje: „Tohle se nepodobá ničemu, co jsme kdy viděli. Je to neprobádané území."

Portál popularizující a vysvětlující svět kryptoměn, bezpečnosti, technologií a ekonomických témat. Investovat do Bitcoinu? Jak koupit Ethereum? Co to je Dark Web? Jak nastavit VPN? Jaké jsou nové technologie? Prostě vše, co chcete o technologickém světě vědět, ale báli jste se zeptat...

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


CryptoNews.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cryptonews.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.cryptonews.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Cryptonews.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.