Amazon se otáčí ke kryptoměnám zády, u NFT si však není tak jistý

Foto: pixabay

I když popularita kryptoměn každým dnem roste a čím dál více organizací přijímá bitcoin a Ethereum jako platné platební možnosti, ne všechny společnosti jsou připraveny se naplno vrhnout do kryptoměn.


Konkrétně gigant e-commerce Amazon Inc je jednou z platforem, které prozatím neuvažují o tom, že by naskočily do rozjetého kryptoměnového vlaku, jak řekl jeho generální ředitel Andy Jassy v rozhovoru pro CNBC zveřejněném 14. dubna 2022. Na druhou stranu však Jassy vyjádřil určitý optimismus ohledně budoucnosti kryptoprůmyslu obecně a řekl, že: "Pravděpodobně nejsme blízko k přidání kryptoměn jako platebního mechanismu do našeho maloobchodního podnikání, ale věřím, že postupem času uvidíme, že kryptoměny budou čím dál tím větší." Když se ho moderátor zeptal na možnost, že by Amazon jednoho dne prodával nezaměnitelné tokeny (NFT), Jassy, ​​který sám není vlastníkem bitcoinu ani NFT, řekl, že si dokáže představit budoucnost, ve které jeho společnost začne prodávat NFT. Pokud by se rozhodl tuto možnost zavést, šel by Amazon ve stopách společnosti eBay Inc. Konkrétně jeden z největších maloobchodních konkurentů Amazonu totiž povolil od května 2021 na své platformě prodej NFT pro digitální sběratelské předměty, jako jsou sběratelské karty, obrázky nebo také videa. eBay je podle dostupných informací otevřena k možnosti přijímat platby v digitální měně, a to již relativně brzy.

Mnozí věřili, že Amazon je také na cestě k zavedení kryptoplateb poté, co platforma v červenci 2021 zveřejnila pracovní inzerát, ve kterém hledala „zkušeného produktového lídra, který by vyvinul strategii Amazonu pro digitální měnu, blockchain a plán tohoto nového produktu“.

Mezitím však stále větší počet organizací začal přijímat kryptoměny jako způsob platby za své služby anebo produkty, což pomáhá nově vznikající třídě aktiv k růstu v popularitě a přijetí po celém světě.

Portál popularizující a vysvětlující svět kryptoměn, bezpečnosti, technologií a ekonomických témat. Investovat do Bitcoinu? Jak koupit Ethereum? Co to je Dark Web? Jak nastavit VPN? Jaké jsou nové technologie? Prostě vše, co chcete o technologickém světě vědět, ale báli jste se zeptat...


CryptoNews.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cryptonews.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.cryptonews.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Cryptonews.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.