5 sociálních sítí dominujících v roce 2022

Foto: pixabay

Když se řekne sociální sítě, většině lidem se vybaví Facebook, Twitter a Instagram. Tyto tři sítě jsou sice nejznámější, v dnešní době se však o nich dá hovořit jako o již „zastaralých“.


Twitch

První platformu, která se vyplatí sledovat v tomto roce je Twitch. Jedná se o platforma pro živé vysílání videa, která se primárně zaměřuje na živé přenosy videoher, včetně hraní populárních videoher, vysílání soutěží v e-sportech a dalších. Hlavním prodejním bodem Twitche je, že podporuje „sociální sledování nebo streamování“ herního obsahu. To znamená, že diváci mohou chatovat s člověkem, který hru hraje (streamerem) a dalšími diváky. Nejznámějším českým streamerem je Agraelus.

TikTok

TikTok je aplikace pro sdílení krátkých videí s více než půl miliardou stažení. Je to nejoblíbenější aplikace sociálních médií mezi teenagery. Hlavním tahákem této sociální sítě je schopnost vytvářet krátká videa pomocí vestavěného editoru. Některé z funkcí TikToku jsou nálepky, filtry a hudba z knihovny v aplikaci, která v průběhu let přispěla k jeho obrovské popularitě.

Discord

Discord je bezplatná aplikace pro hlasový a textový chat pro hráče. Hlavní výhodou Discordu je možnost chatovat s přáteli při hraní her a snadné připojení k chatu nebo pozvání přátel z jiných služeb. Discord si získal popularitu a stále roste díky mnoha funkcím, jako je textový chat ve hře, personalizované herní servery a nástroj pro objevování her. Ukázal také svůj potenciál jako nástroj komunikace na pracovišti pro podniky.

Caffeine

Doposud zmíněné platformy jsou většinou relativně známé. U další aplikace to však tak již není. Aplikace pro sociální vysílání Caffeine je aplikace pro živé video streamování a jakési tržiště pro vysílací společnosti všech kategorií, kde mohou vytvářet, upravovat a sdílet svůj obsah s diváky. Je to mobilní aplikace, která vám umožňuje sdílet živá videa, chatovat s publikem a vydělávat. Caffeine v průběhu let rostl svou popularitou díky influencerům, kteří v posledních několika letech soustavně zvyšovali uživatelskou základnu.

Clubhouse

Poslední aplikace, kterou zmíníme v našem listu je Clubhouse. Ten se do České republiky dostal v době pandemie Covid-19 a jeho popularita velmi rychle stoupala. Popularitu si také získal tím, že vás do této aplikace musel někdo pozvat. Nešlo si ji tedy pouze stáhnout a začít používat. Clubhouse je online služba, která pomáhá lidem spojit se s ostatními, kteří sdílejí jejich zájmy a koníčky. Když jste měli štěstí, mohli jste se například dostat na „přednášku“ Elona Muska a na něco se ho zeptat.

Používáte některou z těchto aplikací? Napište nám do diskuze. 

Portál popularizující a vysvětlující svět kryptoměn, bezpečnosti, technologií a ekonomických témat. Investovat do Bitcoinu? Jak koupit Ethereum? Co to je Dark Web? Jak nastavit VPN? Jaké jsou nové technologie? Prostě vše, co chcete o technologickém světě vědět, ale báli jste se zeptat...


CryptoNews.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cryptonews.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.cryptonews.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Cryptonews.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.