5 překvapivých faktů o kryptoměnách

Foto: pixabay

S rostoucím zájmem o kryptoměny se lidé učí, jak kryptoměny nakupovat, a hledají snadné způsoby, jak bitcoin koupit. V tomto článku se zaměříme 5 zajímavostí ohledně kryptoměn


1. První komerční bitcoinová transakce byla za pizzu

Dne 22. května 2010 zaplatil Laszlo Hanyecz na Floridě 10 000 bitcoinů za dvě pizzy. Toto je obecně považováno za první komerční transakci s bitcoiny. V té době mělo 10 000 bitcoinů hodnotu přibližně 40 USD, takže jeden bitcoin "stál" o něco méně než půl centu. Dnes, kdybyste měli tolik bitcoinů, by měly hodnotu více než 350 milionů dolarů.

 

2. Existuje více než 10 000 kryptoměn

V květnu 2022 existovalo více než 10 000 kryptoměn. I když si je všechny nemůžete koupit na burze, existují, přičemž některé z nich vyžadují vlastní peněženky. Mincí a tokenů je k dispozici tolik, protože je relativně snadné vytvořit kryptoměnu a uvést ji na trh. Od března 2022 však 20 nejlepších mincí představuje přibližně 87 % trhu s kryptoměnami.

 

3. Celkové množství bitcoinů je omezené

Když byl vytvořen protokol pro bitcoin, byl limit stanoven na 21 milionů. Výsledkem je, že v v roce 2140 už nebude možné vytěžit více bitcoinů. Když pomáháte dokončit transakce v blockchainu bitcoinu můžete  získat odměnu v bitcoinech. Odměna se snižuje na polovinu každých 210 000 bloků, což vychází přibližně na každé čtyři roky. Podle některých odhadů byl v březnu 2022 celkový počet Bitcoinů v oběhu téměř 19 milionů. Zbývá tedy několik milionů dosud neuvolněných bitcoinů, což je jeden z důvodů, proč těžba zůstává oblíbenou činností.

 

4. Muž chce vykopat skládku, aby získal zpět svou digitální peněženku.

V roce 2013 James Howells, který žije ve Walesu, vyhodil pevný disk se 7 500 bitcoiny. Když si uvědomil, jak moc hodnota bitcoinu v posledních letech stoupla, vydal se disk hledat. Nyní se snaží přimět místní městskou radu, aby mu povolila vykopání skládky ve snaze disk najít. Tvrdí, že nabídne část výtěžku, pokud mu město dovolí prohledat odpadky.

 

5. Některé kryptoměny, jako například Ethereum, mají více využití než jako mince

Některé kryptoměny mají jiné využití než jen jako mince. Blockchain Ethereum lze využít nejen ke zpracování plateb a posílání měny. I když můžete ether, nativní minci, používat k transakcím, základní technologie není jen o prostředku směny. Ethereum se používá také k provádění chytrých smluv a lze jej využít pro řízení dodavatelského řetězce. Ostatní kryptoměny dokonce vytvářejí své mince v síti Ethereum.

Portál popularizující a vysvětlující svět kryptoměn, bezpečnosti, technologií a ekonomických témat. Investovat do Bitcoinu? Jak koupit Ethereum? Co to je Dark Web? Jak nastavit VPN? Jaké jsou nové technologie? Prostě vše, co chcete o technologickém světě vědět, ale báli jste se zeptat...

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


CryptoNews.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cryptonews.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.cryptonews.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Cryptonews.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.