Jak vytvořit silné heslo v 5 krocích

Foto: franck/unsplash

Zabezpečení hesel bylo vždy důležité, ale dnes je ještě důležitější, protože kybernetičtí zločinci stále vymýšlejí nové a inovativní způsoby, jak se nabourat do účtů a získat vaše osobní údaje.


Za tímto účelem musí uživatelé internetu také sledovat nové způsoby vytváření silných hesel, která zajistí ochranu jejich osobních údajů. K tomu slouží tento průvodce zabezpečením hesel. Budeme se zabývat často kladenými otázkami, jako například "Jak vytvořit silné heslo?" a "Co je to dobré heslo?" 

Jak vytvořit silné heslo?

Nikdy nepoužívejte osobní údaje: Silná hesla by neměla obsahovat odkazy na osobní údaje, jako jsou jména, narozeniny, adresy nebo telefonní čísla.

Zvolte kombinaci písmen, číslic a symbolů: Bezpečná hesla zahrnují různé náhodné znaky, čísla a písmena, aby bylo heslo složitější.

Počet znaků: Bezpečná hesla by měla mít alespoň 16 znaků, aby se snížila pravděpodobnost, že se stanete obětí úniku dat.

Nikdy neopakujte hesla: Opakovaným používáním stejného hesla pro různé účty se vystavujete riziku útoků typu credential stuffing, které kyberzločinci často používají. Ochrana před útoky typu credential stuffing spočívá především v tom, že byste nikdy neměli používat stejná hesla pro různé účty - bez ohledu na to, jak jedinečná se mohou zdát. Ohrožujete tak své nejcitlivější údaje, což by vás mohlo dostat do nežádoucí situace.  

Vyhněte se používání skutečných slov: Hackeři používají k prolomení hesel programy, které dokáží zpracovat každé slovo nalezené ve slovníku. Nepoužívejte proto normální slova.

Jakých je pět nejčastějších hesel?

123456

123456789

qwerty

heslo

12345

Tyto hesla zvládne prolomit i „hacker začátečník“ v rámci jednotek vteřin pomocí specializovaných programů.

Portál popularizující a vysvětlující svět kryptoměn, bezpečnosti, technologií a ekonomických témat. Investovat do Bitcoinu? Jak koupit Ethereum? Co to je Dark Web? Jak nastavit VPN? Jaké jsou nové technologie? Prostě vše, co chcete o technologickém světě vědět, ale báli jste se zeptat...


CryptoNews.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cryptonews.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.cryptonews.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Cryptonews.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.