Amerika varuje před platformami, které jsou sponzorované Severní Koreou

Foto: pixabay

Zpráva zmínila několik hackerských skupin, které se primárně zaměřují na kryptoplatformy. Z nedávného útoku na síť Ronin je podezřelá Lazarus Group, která je napojena na Severní Koreu.


Několik agentur Spojených států bije na poplach před riziky kybernetických útoků na kryptoměnové platformy ze strany hackerů podporovaných Severní Koreou. Varování přišlo poté, co americké ministerstvo financí spojilo hackerský útok Ronin Network s notoricky známou skupinou Lazarus Group. Varování vydané Federálním úřadem pro vyšetřování (FBI), Agenturou pro kybernetickou bezpečnost a bezpečnost infrastruktury (CISA) a Ministerstvem financí také jmenovalo další severokorejské hackerské skupiny, včetně APT38, BlueNoroff a Stardust Chollima, které jsou také velmi aktivní a cílí na blockchainové platformy. Všechny tyto hackerské skupiny se zaměřují na širokou škálu blockchainových platforem, které zahrnují „kryptoměnové burzy, protokoly decentralizovaného financování (DeFi), videohry s kryptoměnami s možností výdělku, společnosti obchodující s kryptoměnami, fondy rizikového kapitálu investující do kryptoměn a jednotlivé držitele velkého množství kryptoměn nebo cenných nezaměnitelných tokenů (NFT). Podle zprávy od agentury Chainalysis severokorejští hackeři již ukradli téměř 400 milionů dolarů v kryptoměnách. Ale například samotná Lazarus Group loni v březnu vysála kryptoměny v hodnotě kolem 625 milionů dolarů.

Ministerstvo financí USA přímo spojilo Lazarus s útokem na síť Ronin a také potvrdilo peněženku Ethereum spojenou s útokem. Nyní bude jakýkoli známý subjekt, který provádí transakce s touto adresou peněženky riskovat sankce USA. Je to poprvé, kdy USA uvalily sankce na kryptopeněženku spojenou s hackery Severní Koreje. Navzdory všem výstrahám a zpřísnění kybernetické bezpečnosti se americké agentury nedomnívají, že by v dohledné době došlo k poklesu takových útoků na kryptoplatformy. „Tito aktéři budou pravděpodobně pokračovat ve využívání zranitelnosti firem zabývajících se kryptoměnami, herních společností a burz, aby generovali a prali finanční prostředky na podporu severokorejského režimu,“ stálo ve varování vlády.

V minulosti zpráva OSN odhalila, že severokorejský režim používá ukradené kryptoměny k financování svých jaderných raketových programů. Americký soud nedávno uvěznil spoluzakladatele Etherea, Virgila Griffitha, za vzdělávání Severokorejců o používání kryptoměn, aby se vyhnuli sankcím.

Portál popularizující a vysvětlující svět kryptoměn, bezpečnosti, technologií a ekonomických témat. Investovat do Bitcoinu? Jak koupit Ethereum? Co to je Dark Web? Jak nastavit VPN? Jaké jsou nové technologie? Prostě vše, co chcete o technologickém světě vědět, ale báli jste se zeptat...


CryptoNews.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cryptonews.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.cryptonews.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Cryptonews.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.