4 nejběžnější rizika zabezpečení počítačové sítě

Foto: pixabay

Nutnost chránit svůj podnik před kybernetickými útoky je velmi důležitá, protože rizika zabezpečení sítě neustále rostou. Bez ohledu na to, zda jsou data a informace vaší společnosti uloženy na pevném disku nebo zasílány prostřednictvím e-mailů, opatrný přístup k bezpečnostním rizikům sítě je zcela jistě na místě.


Zde je pět nejběžnějších hrozeb, na které byste si měli dávat velký pozor

1. Phishing

Tento typ útoku je navržen tak, aby odcizil citlivé informace, jako jsou čísla kreditních karet a hesla. Phishingové útoky se velmi často vydávají za známé bankovní instituce nebo webové stránky, které přicházejí ve formě okamžitých phishingových e-mailů nebo zpráv navržených tak, aby vypadaly, jako že vám je zaslala například banka. Jakmile kliknete na adresu URL nebo odpovíte na zprávy, budete většinou vyzváni k zadání svých přihlašovacích údajů, které se následně odešlou přímo k útočníkovi, který tak získá přístup k vašemu bankovnictví.

2. Počítačové viry

Jedná se o části softwaru určené k šíření z jednoho počítačového zařízení do druhého. Většinou jsou staženy z konkrétních webových stránek nebo odeslány jako přílohy e-mailu se záměrem infikovat váš počítač a také další počítače ve vašem seznamu kontaktů prostřednictvím systémů ve vaší síti. Mohou deaktivovat vaše nastavení zabezpečení, odesílat spam, poškodit data z vašeho počítače, a dokonce smazat vše na vašem pevném disku. Proto byste nikdy neměli otevírat emailové přílohy od kontaktů, které neznáte.

3. Malware/Ransomware

Malware je škodlivý software, který většinou používají zločinci k zadržení vašeho systému, krádeži vašich důvěrných dat nebo instalaci škodlivých programů do vašeho zařízení bez vašeho vědomí. Šíří spyware, trojské koně a červy prostřednictvím vyskakovacích reklam, infikovaných souborů, falešných webových stránek nebo e-mailových zpráv.

Na druhé straně ransomware je typ malwaru, kdy počítačoví zločinci uzamknou vaše zařízení prostřednictvím aplikace nebo phishingových e-mailů a poté požadují výkupné za odemknutí zařízení. Můžou vám tak bránit ve spouštění aplikací, šifrování souborů, a dokonce i v úplném používání zařízení.

4. Denial-Of-Service Attack

Denial-of-service se pokouší bránit legitimním uživatelům v přístupu ke službám nebo informacím z webové stránky. Stává se to, když útočníci přetíží web velkým provozem. Tento typ útoků je těžší překonat. Je to proto, že se spouští z různých počítačů, které jsou většinou distribuovány po celém světě. Síť z těchto napadených počítačů se nazývá botnet.

 

Jak těmto hrozbám zabránit nebo snížit jejich dopad:

 

Nikdy neplaťte výkupné žádné osobě

Omezte návštěvy neznámých webových stránek

Neotevírejte přílohy z neznámých emailů

Používejte autentizaci i silná hesla

Dávejte pozor na veřejné Wi-Fi

Provádějte zálohy

Portál popularizující a vysvětlující svět kryptoměn, bezpečnosti, technologií a ekonomických témat. Investovat do Bitcoinu? Jak koupit Ethereum? Co to je Dark Web? Jak nastavit VPN? Jaké jsou nové technologie? Prostě vše, co chcete o technologickém světě vědět, ale báli jste se zeptat...


CryptoNews.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cryptonews.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.cryptonews.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Cryptonews.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.